Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

.......... NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALI

 

KONU

Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması Nedeniyle Anlaşmalı Boşanma Talebimiz Hk.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilem ile davalı evli olup evlilik kayıtları ......... İli, ........ İlçesi, ......... Mahallesi, .../.. Cilt, .. Sayfa, .. Kütük Sıra Nodadır. Tarafların bu evliliklerinden ../../.... Doğumlu ...... ve ../../.... Doğumlu ....... isimli çocukları mevcuttur.

 

2-Tarafların fikren ve ruhen anlaşamamaları sonucu aralarında geçimsizlik baş göstermiştir.

 

3-Taraflar iyi niyetle anlayış ve sabır göstererek uyuşmazlıkları gidermeye çalışmışlarsa da bunda başarılı olamamışlar ve her geçen gün bir birlerinden daha da uzaklaşmışlardır.

 

4-Taraflar arasında baş gösteren şiddetli geçimsizlik evlilik birliğinin devamını imkansız hale getirmiştir. Tarafların tekrar bir araya gelerek evlilik birliğini devam ettirmeleri mümkün değildir. Davalı eşte aynı düşüncededir. Taraflar aralarında ekte sunulan ../../..... tarihli protokol düzenleyerek boşanmanın mali sonuçları ile çocukların durumu hakkında anlaşma yapmış bulunmaktadırlar.

YASAL NEDENLER

Medeni Kanun, Hukuk Usulü Muhakemesi Kanunu ve ilgili mevzuat.

KANITLAR

Nüfus Kayıtları, Tanık,………tarihli Protokol

İSTEM SONUCU

Arz edilen nedenlerle evlilik birliğinin temelinden sarsılması ve tarafların bir araya gelerek evlilik birliğini devam ettirmeleri mümkün olmadığından ve davalı tarafta boşanmayı kabul ettiğinden ../../.... tarihli protokolde göz önünde bulundurularak tarafların boşanmalarına karar verilmesini saygılarımla talep ederim. .../.../....

EK

1) Nüfus Kayıtları

 

2) ………..Tarihli Protokol

 

3) Tanık Listesi

 

DAVACI VEKİLİ

 

(4721 s. MK. m. 166)

 

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları