Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

.................... AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                    ........................

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALI

 

KONU

Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması Nedeniyle Boşanma

AÇIKLAMALAR

1-Taraflar ..... yılından beri evli olup evlilik kayıtları .......İli, ....... İlçesi, ....... Mahalle, ....... Cilt, ....... sayfa, ....... sıra nodadır. Tarafların bu evliliklerinden ....... doğumlu ....... isimli müşterek çocukları bulunmaktadır.

 

2-Taraflar birbirlerini severek evlenmelerine rağmen evlendikten kısa bir süre sonra aralarında fikren ve ruhen anlaşamamalarından dolayı geçimsizlik baş göstermiştir. Bu duruma bir de davalının kusurlu hareketleri eklenince evlilik birliği temelinden sarsılmış olup taraflar iki yıldan beri ayrı yaşamaya başlamışlardır.

 

3-Davalı eşini aşırı derecede kıskanmakta ve devamlı olur olmaz nedenlerle huzursuzluk çıkartmaktadır. Davalı eş pazarlamacılık yapmakta olup eve geliş ve gidiş saatleri uygun bulunmamaktadır. Davalı eve geç gelmekte olup ev işleri ile yeteri kadar ilgilenmemektedir.

 

4-Taraflar arasındaki şiddetli geçimsizlik evlilik birliğinin devamını imkansız hale getirmiştir. Tarafların tekrar bir araya gelerek evlilik birliğini devam ettirmeleri mümkün değildir.

YASAL NEDENLER

Medeni Kanun,Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu ve ilgili mevzuat.

KANITLAR

Nüfus Kayıtları, Tanıklar ve her türlü yasal ve takdiri diğer kanıtlar.

İSTEM SONUCU

Yukarıda belirtilen nedenlerle evlilik birliğinin temelinden sarsılması ve tarafların bir araya gelerek evlilik birliğini devam ettirmeleri mümkün olmadığından boşanmalarına, yargılama giderleri ile vekalet ücretinin davalıya yükletilmesine karar verilmesini talep ederiz. ../../....

 

DAVACI VEKİLİ

 

(4721 s. MK. m. 166)

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları