Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

................. AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                    ........................

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALI

 

KONU

Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması Nedeniyle Boşanma Talebimizdir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilim ile davalı evli olup evlilik kayıtları ....... İli, ....... İlçesi, ....... Mahallesi/Köyü, ....... Cilt, .......Sayfa, .......Kütük Sıra Nodadır. Tarafların bu evliliklerinden ....... Doğumlu ....... isimli çocuğu mevcuttur.

 

2-Tarafların fikren ve ruhen anlaşamamaları sonucu evlilik birliğini sürdürememektedirler.

 

3-Taraflar iyi niyetle anlayış ve sabır göstererek uyuşmazlıkları gidermeye çalışmışlarsa da bunda başarılı olamamışlar ve her geçen gün birbirlerinden daha da uzaklaşmışlardır.

 

4-Taraflar arasındaki şiddetli geçimsizlik evlilik birliğinin devamını imkansız hale getirmiştir. Tarafların tekrar bir araya gelerek evlilik birliğini devam ettirmeleri mümkün değildir. Davalı eşte aynı düşüncededir.

 

5- Bu nedenlerle tarafların boşanmalarına, müşterek çocuğun velayetinin müvekkilime verilmesine, müşterek çocuk için dava tarihinden itibaren .... TL iştirak nafakasına hükmedilmesine karar verilmesini talep ediyoruz.

YASAL NEDENLER

Medeni Kanun, Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri.

KANITLAR

Nüfus Kayıtları, Tanık, Yasal ve Takdiri Diğer Deliller

İSTEM SONUCU

Yukarıda belirtilen nedenlerle evlilik birliğinin temelinden sarsılması ve tarafların bir araya gelerek evlilik birliğini devam ettirmeleri mümkün olmadığından boşanmalarına, müşterek çocukları .......'un velayetlerinin davacı anneye verilmesine karar verilmesini talep ediyoruz. ../../....

 

DAVACI VEKİLİ

 

(4721 s. MK. m. 166, 169, 182)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları