Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

............... AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                    ........................

DAVACI

 

VEKİLLERİ

 

DAVALI

 

KONU

Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması Nedeniyle Boşanma Talebimizdir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilim ile davalı ....... tarihinde evlenmiş olup evlilik kayıtları, ....... İli, ....... İlçesi, ....... Mahallesi, .......Cilt No, .......Kütük No, ....... Sayfa No dadır. Tarafların bu evliliklerinden .......doğumlu ....... yaşında ....... isimli bir kız çocukları bulunmaktadır.

 

2-Taraflar arasında evlendikten çok kısa bir süre geçimsizlik baş göstermiş, fikren ve ruhen anlaşamamaları sonucu aralarında baş gösteren geçimsizlik evlilik birliğini temelinden sarmıştır. Davalının da kusurlu hareketleri ve evlilik birliğinin kendisine yüklediği edimleri yerine getirmemesi sonucu evlilik birliği çekilmez bir hal almıştır.

 

3-Müvekkilimiz sabır ve anlayış göstererek evlilik birliğinin devamı için çaba harcamış ise de davalı bu yönde bir çaba sarf etmemiş aksine ailesinin de etkisi altında kalarak üç aylık hamileyken ....... tarihinde müşterek haneyi terk ederek annesinin yanına gitmiştir. İki yıldan beri taraflar ayrı yaşamaktadırlar.

 

4-Davalı müvekkilimin tüm ısrarlarına rağmen müşterek haneye dönmemiş, evi terk ettikten sonra dünyaya gelen müşterek çocuk .......'yı bu güne kadar müvekkilime bir kere olsun dahi göstermemiştir. Müvekkilim çocuğunu görmek istediğinde davalı ve yakınları tarafından tehdit edilmiş hatta davalı daha da ileri giderek çocuğu kapı önüne bırakacağını beyan etmiştir.

 

5-Müvekkilimin doğduğundan beri hiç görmediği çocuğunu dava sonuçlanıncaya kadar görebilmesi için müşterek küçük çocukla davacı baba arasında tedbir yoluyla şahsi münasebet tesisi kurulmasını talep etmekteyiz.

 

6-Evlilik birliği davalının kusurlu hareketleri sonucu temelinden sarsılmış olup tarafların tekrar bir araya gelerek evlilik birliğini devam ettirmeleri mümkün değildir. Bu nedenlerle tarafların boşanmaları ve dava sonuçlanıncaya kadar davacı baba ile müşterek çocuk arasında şahsi münasebet tesisi bakımından bu davanın açılması zorunluluğu doğmuştur.

YASAL NEDENLER

4721 s. MK. m. 166, 169, 182, HUMK ve İlgili yasal mevzuat

KANITLAR

Nüfus Kayıtları, Tanık, Yasal ve Takdiri Diğer Kanıtlar

CEVAP SÜRESİ

10 Gündür

İSTEM SONUCU

Yukarıda belirtilen nedenlerle davalının kusurlu hareketleri sonucu evlilik birliğinin temelinden sarsılması ve tarafların yeniden bir araya gelerek evlilik birliğini devam ettirmeleri mümkün olmadığından tarafların boşanmalarına, müşterek küçük çocuk .......'nin velayetinin davacı babaya verilmesine, dava sonuçlanıncaya kadar müşterek çocuk ile müvekkilimiz arasında şahsi münasebet tesisine, yargılama giderleri ile vekalet ücretinin davalıya yükletilmesine karar verilmesini talep ederiz. Saygılarımızla. ../../....

 

DAVACI VEKİLİ  

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları