Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                                                Gabin Davası Dilekçesi 

NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

DAVACI : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No:
Adres
VEKİLİ : AV.AYTAÇ ER                                                                                                                                                         Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

DAVALI : Adı ve Soyadı
Adres
DAVA KONUSU : Gabin davası
DAVA DEĞERİ : 35.000,00 Yeni Türk Lirasıdır.
AÇIKLAMALAR :
1- Müvekkilim uzun yıllardan beri yurt dışında yaşamaktadır. Erzincan Işık Pınar mev-kiinde bulunan müstakil bahçe içinde tek katlı evini satması için Erzincan … Emlak ile gö-rüşmeler yapmıştır. Emlak servisinde görevli kişi kendisine evin ve bahçenin bakımsız oldu-ğu fazla para etmeyeceği, müşteri bulmasının da zor olacağı söyleyerek kendisinin Türki-ye’deki emlak fiyatlarından da ne habersiz olması nedeni ile değerinin çok altında 35.000,00 Yeni Türk Lirasına satın almıştır.
2- Müvekkilimi Erzincan Işık Pınar mevkiinde bulunan meşhur lokantalarda yemek yerken bu konu açılmış lokantacı bu mevkideki bahçeli evlerin Erzincanlı zenginlerin gözdesi olduğunu ve şehirden daha pahalıya satıldığını belirtmiştir. Hatta bir kaç gün önce burada Erzincan … Emlak tarafından 300.000,00 Yeni Türk Lirasına bir evin satışa çıkarıldığını öğrenmiştir.
3- Müvekkilim konuyu araştırdığında satışa çıkarılan evin kendi evi olduğunu öğ-renmiş, bir hafta içinde kendisinden 35.000,00 Yeni Türk Lirasına alınan evin 300.000,00 Yeni Türk Lirasına satışa çıkarıldığını öğrenince çılgına dönmüş ve doğru emlak görevlisinin yanına gitmiştir. Emlak görevlisi bu ticaret, bunda kâr da var zarar da, ben senden malını zorla mı aldım diyerek müvekkilimi dükkândan kovmuştur.
4- Müvekkilimin yurt dışında olması nedeni ile yeteri kadar bilgi sahibi olmadığı bir ko-nuda kendisini aldatarak taşınmazını çok ucuz bir fiyata satın alan davalıdan bu ta-şınmazın geri alınması için bu davayı açma zarureti hâsıl olmuştur.
DELİLLER : Her tür delil.
HUKUKİ NEDENLER : BK. md. 21 ve İlgili mevzuat.
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda kısaca arz edilen nedenlerle davamızın kabulü ile öncelikle taşınmazın üçüncü kişilere devrine engel olmak için tapu kaydına ihtiyati tedbir konulmasına, gabin nedeni ile yapılan satışın iptaline ve tapuya tesciline, yargılama giderleri ve ücreti vekâletin davalıya yüklenmesine karar verilmesini davacı vekili olarak saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Davacı vekili
Avukat Adı ve Soyadı                                                                                                                                                          AV.AYTAÇ ER
  İmza

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları