Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

.................. HAKİMLİĞİ'NE

                                    ........................

 

DAVACI

 

 

VEKİLİ

 

 

DAVALI

 

 

KONU

Geçit hakkı tesisi talebimizdir.

 

DEĞERİ

 

 

AÇIKLAMALAR

1-Davalının müvekkilime ait olan ....... İli, ....... İlçesi, ....... Köyü, ....... Ada, ....... Parsel de tapuya kayıtlı .... m² lik arsasının yanında bitişik bir arsası mevcuttur. Müvekkilimin arsası üzerinde oturmakta olduğu konutu vardır.

 

2-Müvekkilime ait ev ve arsanın ana caddeye çıkışı davalının arsasının arkasında kaldığından mümkün değildir. Müvekkilime ait arsanın bir yanında MKE ye ait fabrika duvarı, diğer yanında ise bataklık vardır. Müvekkilim yola çıkmak üzere davalıya ait parseli kullanmak durumundadır. Müvekkilim davalıya bu konuda teklif götürmüş uygun tazminat karşılığında yol açılmasını istemiştir. Davalı müvekkilimin talebini reddetmiştir.

 

3-Müvekkilime geçit hakkı tanınmasını talep ediyoruz.

 

YASAL NEDENLER

Medeni Kanun, Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu ve sair ilgili mevzuat.

 

KANITLAR

Tapu kaydı, tanık, bilirkişi beyanı, keşif ve her türlü delil.

 

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan ve resen dikkate alınacak nedenler ile müvekkilime, mahkemenizce uygun görülecek tazminat bedeli karşılığında davalının arsasından geçit hakkı verilmesine karar verilmesini talep ederiz. Saygılarımızla. ../../....

 

 

DAVACI VEKİLİ

 

 

(4721 s. MK. m. 747)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları