Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                                                  Hâkimin Reddi İstemi Dilekçesi 

Dosya Esas: .../…
Duruşma Günü: …/…/…
ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

İSTEMİNDE BULUNAN
DAVALI : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No
Adres
DAVACI : Adı ve Soyadı
Adres
TALEP KONUSU : Hâkimin reddi istemi
AÇIKLAMALAR :
1- Davacı tarafından açılan davanın duruşmalarında davacıya uzun uzun konuşma hakkı verdiği halde söz bana gelince konuşmamı kısa tutmamı söyleyen, kürsüden beni hiçbir neden yokken azarlayan, daha dava sonuçlanmadan yargılama devam ederken “zaten haksızsın bir de ne söyleyeceksin” gibi ifadeler kullanan hâkimi reddediyorum.
2- Davacıya karşı yargılamada özel bir yakınlık gösteren, taraflara eşit davranması gerekirken davranmayan, duruşma salonuna girince ona oturabilirsiniz derken bana ayakta bekle gibi ifadeler kullanan hâkimin artık tarafsızlığını kaybettiği kanaatindeyim. Bu hâkimin bu davada vereceği karara karşı güvenimi kaybettim. Bundan dolayı hâkimin reddini istemek zarureti hâsıl olmuştur.
DELİLLER : Her tür delil
HUKUKİ NEDENLER : HUMK. md. 28 ve İlgili mevzuat.
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklanan nedenlerle, tarafsız davranmayan hâkimi reddediyorum. Bu davaya başka bir hâkimin bakmasına karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Davalı
Adı ve Soyadı
İmza

Yorum Bırakın
Danışan Yorumları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları