Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

              Haksız takip nedeni ile ikinci kez ödenen paranın geri ödeme tarihinden geri alınması talebi 

 

 

............. HAKİMLİĞİ'NE

                                            .........................

DAVACI

 

VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER                                                                                        Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

DAVALI

 

D.KONUSU

Haksız takip nedeni ile ikinci kez ödenen ....YTL'nin geri ödeme tarihinden itibaren yasal faizi ile geri alınması talebidir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilim davalı tarafından aleyhine ....... tarihinde .......nün ....... Esas numarası ile yapılan icra takibine süresinde itiraz edememiş, yaptığı gecikmiş itiraz ise mahkemece reddedilmiştir.

 

2-Haciz ve muhafaza tehdidi ile kapısına dayanan davalı alacaklıya ../../.... tarihinde ödeme yapmak durumunda kalan müvekkilim, icra dosyasına ödeme yaparken istirdat davası açma hakkını da saklı tutmuştur.

 

3-Müvekkilim yukarıda esas nosu belirtilen takibe konu olan adi senedi aslında davalıya ../../.... tarihli makbuz ile ödemiş idi. (Belge ektedir)

 

4-Haksız takip nedeni ile yeniden ödeme yapmak zorunda kalan müvekkilim adına bu davayı açmak gerekmiştir. Aynı borç nedeni ile ikinci kez ödemek zorunda kalınan .............. TL yi ödeme tarihinden itibaren yasal faizi ile birlikte geri almayı talep ediyoruz.

HUKUKİ NEDENLER

İcra ve İflas Kanunu ve İlgili Mevzuat

DELİLLER

İcra Dosyası, Makbuz vs.

İSTEM SONUCU

Yukarıda belirtilen nedenlerle müvekkilim tarafından davalıya ödenen ............-TL nın ödeme tarihinden itibaren yasal faizi ile birlikte davalıdan tahsiline,  yargılama giderleri ile vekalet ücretinin davalıya yükletilmesine karar verilmesini talep ederiz. Saygılarımızla. ../../....

 

DAVACI VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER 

(2004 s. İİK. m. 72)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları