Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

........... SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                                    ........................

HAPİS HAKKI İSTEYEN

 

VEKİLİ

 

KARŞI TARAF

 

D. KONUSU

Hapis Hakkı Kullanma Talebimizdir.

AÇIKLAMALAR

1-Karşı taraf müvekkilimin maliki bulunduğu ....... adresindeki taşınmazda ....... başlangıç tarihli yazılı kira sözleşmesi ile aylık ....... bedelle kiracı olarak oturmaktadır.

 

2-Karşı taraf ocak, şubat, mart, nisan aylarına ait toplam ....... kira borcunu bu güne kadar müvekkilimin tüm uyarılarına rağmen ödememiştir.

 

3-Karşı taraf kiracının kira bedellerini ödemeden taşınmazı tahliye etme ihtimali kuvvetle muhtemel olduğundan müvekkilimin alacağının hapis hakkı ile teminat altına alınması için bu başvuruda bulunmak zorunluluğu doğmuştur.

 

4- Bu nedenlerle müvekkilimin alacağının teminat altına alınması için hapis hakkı uygulanarak kiracının taşınır mallarının deftere yazılmasını talep ediyoruz.

HUKUKİ NEDENLER

Borçlar Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri.

DELİLLER

Kira Sözleşmesi, yasal ve takdiri diğer deliller ve sair deliller.

İSTEM SONUCU

Yukarıda belirtilen nedenlerle müvekkilimin alacağının teminat altına alınması için hapis hakkı uygulanarak kiracının taşınır mallarının deftere yazılmasına karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz ../../....

 

HAPİS HAKKI İSTEYEN VEKİLİ

 

(818 s. BK. m. 267, 269)

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları