Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                  Hayata Kast, Pek Kötü veya Onur Kırıcı Davranış Nedeni ile Boşanma Davası Dilekçesi 

NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE
(Aile Mahkemesi Sıfatı İle)

DAVACI : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No.
Adres
VEKİLİ :
AV.AYTAÇ ER                                                                                                                                                         Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508


DAVALI : Adı ve Soyadı
Adres
DAVA KONUSU : Hayata kast, pek kötü veya onur kırıcı davranış nedeni ile boşanma
AÇIKLAMALAR :
1- Müvekkilim ile eşim bir süre önce evlenmişlerdir. Bu evliliklerinden çocukları bulunmamaktadır. Normal ve mutlu bir evlilikleri vardır. Olay günü eşi müvekkilime bu akşam sana bir sürpriz yapacağım diyerek onu ellerinden karyolanın demirlerine bağlamış sonra da bu fanteziye heyecan katmak istiyorum diyerek gözlerini bağlamıştır.
2- Davalı izlemiş olduğu bir filmin etkisinde kalarak gözleri ve elleri bağlı olan müvekkilimin vücuduna mutfaktan getirdiği bıçakla vurmaya başlamıştır. Müvekkilim bağırmaya başlayınca da korkup alo 112 arayarak eşini bıçakladığı söylemiş ve onun kan kaybından ölmesine engel olmuştur.
3- Müvekkilim hastaneye kaldırılmış, yoğun bakıma alınmış ve hayati tehlike geçirmiştir. Bunun üzerine Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı ceza kovuşturması başlatmış ve Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinden tutuklama isteminde bulunmuş, Sulh Ceza Mahkemesi adam öldürmeye tam teşebbüs suçundan dolayı davalının tutuklanma-sına karar vermiştir.
4- Bu olaylar müvekkilim ile davalı arasındaki evlilik birliğinden doğan bağlılığı ve güveni ortadan kaldırmıştır. Müvekkilim kendisini bu şekilde bıçaklayan eşi ile evli kalmak istememektedir. Bu durumda bu davayı açmak zarureti hasıl olmuştur.
DELİLLER : Nüfus kayıtları ve sair yasal deliller.
HUKUKİ SEBEPLER : MK. md. 162, HUMK ve sair ilgili mevzuat.
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda sunulan nedenlerle davamızın kabulü ile hayata kast nedeni ile tarafların boşanmalarına karar verilmesini, yargılama giderlerinin ve avukatlık ücretinin karşı tarafa yüklenmesine karar verilmesini saygılarımla vekâleten arz ve talep ederim. …/…/…

Davacı vekili
Avukat Adı ve Soyadı                                                                                                                                                          AV.AYTAÇ ER
  İmza


Ek: Nüfus aile kayıt tablosu
Vekaletname

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları