Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

.............. AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                                .......................

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALI

 

KONU

Haysiyetsizlik sebebiyle boşanma talebidir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilim davalı ile sekiz yıldır evlidir. Nüfus kayıtları....... İli, ....... İlçesi, ....... Mah. ....... Cilt No, ....... Sayfa No, ....... Kütük Sıra Nodadır. Tarafların bu evliliklerinden üç çocuğu bulunmaktadır.

2-Davalı evini uzun süredir ihmal etmekte ve evlilik birliğinin gereklerini de yerine getirmemektedir. Davalı genelde hırsızlık, uyuşturucu vs suçlardan sabıkalı arkadaşları ile vakit geçirir olmuştur.

 

3-Bu durum müvekkilimin ve ailesinin de yaşantısını olumsuz etkilemektedir. Küçük bir kasabada yaşayan müvekkilimin komşuları, eşinin arkadaşları yüzünden komşuluk ilişkilerini kesmişlerdir.

 

4-Durum davalıya yakınları tarafından anlatılmış, ancak davalı davranışlarını devam ettirmektedir. Arkadaşları ile birlikte birkaç kere karakolluk da olmuşlardır. Her ne kadar henüz sabıkası olmamışsa da bu durum bile, bu tür bir aile hayatına alışık olmayan müvekkilimi yıpratmaya yetmiştir.

 

5-Haysiyetsiz bir hayat süren davalıdan müvekkilimin boşanmalarına, müşterek çocukların velayetlerinin müvekkilime verilmesine ve ... TL dava tarihinden itibaren tedbir nafakasına, karar tarihinden itibaren ... TL yoksulluk nafakası, ... TL iştirak nafakasına hükmedilmesini talep ediyoruz.

HUKUKİ NEDENLER

Medeni Kanun ve ilgili mevzuat hükümleri.

DELİLLER

Nüfus kaydı, tanık ve her türlü yasal ve takdiri kanıt.

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan ve resen dikkate alınacak nedenlerle, tarafların boşanmalarına müşterek çocukların velayetinin davacı anneye verilmesine, ... TL dava tarihinden itibaren tedbir nafakasına, karar tarihinden itibaren ... TL yoksulluk nafakası, ... TL iştirak nafakasına hükmedilmesine, yargılama giderleri ile vekalet ücretinin davalıya yükletilmesine karar verilmesini talep ederiz. Saygılarımızla. ../../....

 

DAVACI VEKİLİ

(4721 s. MK. m. 163, 169, 175, 182)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları