Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                          İcra Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan satışının feshi talebinden ibaret 

 

......... SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                                  ........................

ŞİKAYETÇİLER

 

VEKİLLERİ

 AV.AYTAÇ ER                                                                             Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

ŞİKAYET OLUNAN

 

KONU

İzale-i Şuyuu davası sonucu satılarak ortaklığının giderilmesine karar verilen gayrimenkulün İcra Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan satışının feshi talebinden ibarettir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkillerimin murisleri olan ..... ...... ../../.... tarihinde vefat etmiştir. Müvekkillerim muristen kalan  taşınmazları kendi aralarında rızai taksim yoluyla paylaşma konusunda anlaşamadıkları için ...... Sulh Hukuk hakimliğinde izale-i şuyuu davası açılmış ve söz konusu dava sonucunda da ...... Sulh Hukuk Hakimliği'nin ../../.... tarih, ../.... E. Ve ../.... K. Sayılı İlamı ile gayrimenkulün satışı suretiyle ortaklığın giderilmesine karar verilmiştir.

 

2-Bu kararın kesinleşmesi üzerine  İlgili Satış Memurluğundan satış talebinde bulunulmuş ve ../../.... tarihinde açık arttırma yoluyla söz konusu gayrimenkul ..........-TL bedelle ...... ......'ya  satılmıştır.

 

3-Ancak yaptığımız araştırma sonucu edindiğimiz  bilgilere göre, satış işlemine hile karıştırıldığını ve şikayet olunan ....... ........'nın  müvekkillerime ait olan gayrimenkulü  hile yoluyla çok düşük fiyattan satın almış olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız.

 

4-Ayrıca, satış bedeli de bir aylık süre dolmasına rağmen henüz ödenmemiştir.

 

5-Bu nedenlerle satış işleminin feshi için iş bu davanın açılması zorunluluğu doğmuştur.

H. NEDENLER

İİK., HUMK., MK. Ve İlgili Mevzuat

DELİLLER

Satış Dosyası, Mahkeme İlamı ve sair deliller

İSTEM SONUCU

Yukarıda belirtilen nedenlerle satış işleminin feshine, yargılama giderleri ile vekalet ücretinin  davalıya yükletilmesine karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz. ../../....

 

ŞİKAYETÇİ VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER

(2004 s. İİK. m. 133, 134) (1086 s. HUMK. m. 570)

 

Yorum Bırakın
Danışan Yorumları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları