Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                        İcra takibinin ödeme sebebiyle iptali talebi 

 

........... İCRA HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

İCRANIN GERİ BIRAKILMASINI İSTEYEN (BORÇLU)

 

VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER                                                                              Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

KARŞI TARAF(ALACAKLI)

 

KONU

İcra takibinin ödeme sebebiyle iptali talebidir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilim aleyhine .......nün ....... E. Sayılı dosyası ile takip yapan ve 10 Örnek Ödeme Emri gönderen davalı alacaklının takibi müvekkilimin itiraz etmemesi üzerine kesinleşmiştir.

 

2-Müvekkilim takip konusu alacağı, davalı alacaklıya ../../.... bizzat alacaklının dükkanına giderek haricen ödemiştir. Müvekkilim yaptığı ödemeye karşılık olarak davalıdan üzerinde ödeme yapılan icra dosyasının müdürlüğünün ve esas numarasının da yazılı olduğu ../../.... tarihli bir para ödendi belgesi almıştır. 

 

3-Davalı alacağının tamamını haricen tahsil ettiği halde icra dosyası üzerinden müvekkilime yeniden haciz göndermiş ve yokluğunda, eşinin hazır bulunduğu evindeki malları haczettirip muhafaza altına aldırmıştır.

 

4-Davalı alacaklının takibinin iptalini ve ../../.... tarihinde haczedilen malların müvekkilime iadesini talep ediyoruz.

HUKUKİ NEDENLER

İcra ve İflas Kanunu ve ilgili mevzuat

DELİLLER

İcra Dosyası, Para Ödendi Belgesi ve her türlü yasal delil

İSTEM SONUCU

Yukarıda belirtilen nedenlerle, müvekkilim aleyhine yapılan icra takibinin iptaline, yargılama giderleri ile vekalet ücretinin davalıya yükletilmesine karar verilmesini talep ederiz. Saygılarımızla. ../../....

 

 

BORÇLU VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER

(2004 s. İİK. m. 71)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları