Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

..................... MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                    ........................

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALI

 

KONU

İhtiyaç Nedeniyle Tahliye Talebidir.

DAVA DEĞERİ

Bir yıllık Kira Bedeli

AÇIKLAMALAR

1-Davalı, müvekkilime ait ....... adresindeki apartman dairesinde, kiracı olarak ....... başlangıç tarihli yazılı kira sözleşmesi ile aylık ....... kira bedeli ödeyerek oturmaktadır.

 

2-Müvekkilimin oğlu nişanlı olup, belediyeden gün alınmış ve kısa zaman içinde nikahı yapılacaktır. Müvekkilim oğlunu davalının halen kiracı olarak oturduğu bu daireye yerleştirecektir.

 

3-Bu özel durum, 6570 Sayılı Yasanın 7/b Maddesi gereğince kiracıya tarafımızdan ....... Noterliğinin ....... tarihli ve ....... yevmiye nolu ihtarnamesi ile bildirilmişti. Ancak davalı bu ihtara ve uyarılara rağmen halen kiralananı tahliye etmemiştir.

 

4-Kiracının kiralanandan tahliyesine karar verilmesini talep ediyoruz.

HUKUKİ NEDENLER

Gayrimenkul Kiraları Hakkında Kanun, Borçlar Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri.

DELİLLER

Kira Sözleşmesi, Evlilik dairesinden alınan nikah günü belgesi, İhtarname, Tanık Beyanları her türlü yasal ve takdiri delil.

İSTEM SONUCU

Yukarıda belirtilen nedenlerle ihtiyaç nedeniyle davalının kiralanandan tahliyesine, yargılama giderleri ile vekalet ücretinin davalıya yükletilmesine karar verilmesini talep ederiz. ../../....

 

DAVACI VEKİLİ

 

(6570 s. GMKHK. m. 7) (818 s. BK. m. 248)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları