Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                                  İhtiyati haciz kararının kaldırılmasına karar verilmesi talebi

 

........... HAKİMLİĞİ'NE

                                          ........................

İTİRAZ EDEN

 

VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER                                                                           Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

KARŞI TARAF

 

VEKİLİ

 

D.KONUSU

İhtiyati haciz kararının kaldırılmasına karar verilmesi talebidir.

AÇIKLAMALAR

1-Davalı tarafça mahkemenizin ../../.... tarih ../...... Esas ve ../..... Karar sayılı kararı ile müvekkilim aleyhine İhtiyati Haciz kararı verilmiştir.

 

2-Davalı müvekkilim tarafından keşide edilen ....... tarihli, ....... bedelli, ......., ....... şubesi ....... nolu hesaba ait, ....... seri nolu çeki mahkemenize kanıt olarak sunmuştur.

 

3-Çekin müvekkilim tarafından keşide edildiği ve gününde bankada karşılığının olmadığı doğrudur. Bu nedenle davalı tarafından çekin arkası müsait olmadığı gerekçesi ile yazdırılmıştır.

 

4-Ancak müvekkilim bir sonraki gün davalıyı arayarak çekin karşılığını ödemek istediğini bildirmiş ve alacaklı da kabul etmiştir. Müvekkilim parayı davalıya götürmüş, davalı çekin kendisinde olmadığını belirterek çeki daha sonra teslim edeceğini söylemiştir. Davalı ile aynı katta olan Noterden de çekin ödendiğine ilişkin olarak çekin tarih ve diğer vasıflarının tarif edildiği bir ödeme belgesi düzenlenmiştir. Müvekkilimin çeki ödediğine ilişkin Noter Makbuzu ektedir.

 

5-Davalı buna rağmen bu kez de aynı çeke dayanarak ihtiyati haciz talep etmiştir. Haksız davalı adına verilen İhtiyati haciz kararına itiraz ediyoruz.

HUKUKİ NEDENLER

İcra ve İflas Kanunu ve ilgili mevzuat.

DELİLLER

.....tarihli makbuz ve sair her türlü yasal delil

İSTEM SONUCU

Açıklanan nedenler ile ihtiyati haciz kararının kaldırılmasını talep ederiz. ../../....

 

İTİRAZ EDEN VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER 

(2004 s. İİK. m. 265)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları