Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                                   İhtiyati Tedbir İstemi Dilekçesi 

İHTİYATİ TEDBİR İSTEMİ VARDIR
ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

İHTİYATİ TEDBİR
İSTEYEN : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No
Adres
KARŞI TARAF : Adı ve Soyadı
Adres
TALEP KONUSU : İhtiyati tedbir istemi
AÇIKLAMALAR :
1- Karşı tarafın maliki bulunduğu … plakalı araç, …/…/… tarihinde meydana gelen kaza neticesinde eşimin ölümüne sebebiyet vermiştir. Bu kaza nedeni ile uğramış olduğum zararın maddi ve manevi tazminat davası açacağım. Fakat kazanın yakın zamanda olması ve acımızın taze olması nedeni ile bu davaları açmam zaman alacaktır.
2- Yakın zamanda açacağım maddi ve manevi tazminat davası öncesinde eşimin ölümüne sebebiyet veren aracın el değiştirmesine engel olmak için Erzincan Trafik ve Tescil Denetleme Bürosunda kayıtlı bulunan 24 AZ … plakalı aracın trafik tescil kaydına tedbir konulmasını ve aracın kullanılmaması için Erzincan Emniyet Müdürlüğü otoparkına çekilmesini talep etmek zarureti hasıl olmuştur.
DELİLLER : Her tür delil
HUKUKİ NEDENLER : HUMK. md. 100-107 ve İlgili mevzuat.
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklanan nedenlerle, mahkemenizce uygun görülecek teminat mukabilinde karşı taraf adına Erzincan Trafik ve Tescil Denetleme Bürosunda kayıtlı bulunan 24 AZ … plakalı aracın trafik tescil kaydına tedbir konulmasına karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

İhtiyati tedbir isteyen
Adı ve Soyadı
İmza

Yorum Bırakın
Danışan Yorumları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları