Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

           İmzaya yönelik itirazlarımızın sunulması ve icra takibinin durdurulmasına karar verilmesi talebi

 

........... İCRA HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                                  ........................

........İcra Dairesi Müdürlüğü'nün ../..Esas sayılı dosyası

İMZAYA İTİRAZ EDEN(BORÇLU)

 

VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER                                                                            Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

ALACAKLI

 

VEKİLİ

 

D.KONUSU

.......'nün  ....... E. sayılı takip dosyası ile müvekkilim aleyhine yapılan takip ile ilgili olarak imzaya yönelik itirazlarımızın sunulması ve icra takibinin durdurulmasına karar verilmesi talebidir.

AÇIKLAMALAR

1-Yukarıda esas numarası ve İcra müdürlüğü bildirilen dosyadaki imza müvekkilime ait değildir. Bu husustaki itirazımızı beş günlük yasal süresi içinde yapıyoruz.

 

2-Takibe konu yapılan çekteki imza müvekkilim ....A.Ş.'nin yetkili temsilcisi olan ..........'e ait değildir. Müvekkilim olan şirketin yetkili temsilcisi ....... daha önce atmış olduğu imzaların ve yine mahkeme huzurunda oturarak ve ayakta atacağı imzaların bilirkişi marifetiyle tetkikinden de takip konusu yapılan çekteki imzanın müvekkilime ait olmadığı anlaşılacaktır.

 

3-Söz konusu takipteki çekte bulunan imzanın müvekkilim şirket temsilcisi ve müvekkilim..................'e ait olmadığını beyan ediyoruz. imzayı ayrıca ve açıkça inkar ediyoruz.

 

4-Müvekkilim olan şirketin ve şirket yetkili temsilcisi olan ...............'in imza sirküleri incelendiğinde çıplak gözle imzalar arasındaki farklılık hemen dikkati çekmektedir.

 

5-Müvekkilim olan şirket ............ ve ............ hizmetleri vermektedir. Bilindiği üzere piyasada güvene dayalı hizmetler olarak bilinmektedir. Müvekkilim olan şirket aleyhine bu kadar yüksek meblağlı bir icra takibine başlandığının müşteriler arasında duyulması büyük güvensizlik duygusuna sebep olacaktır.

 

6-Bu tür kötü bir reklam müvekkilim şirketin ticari geleceğini olumsuz şekilde etkileyebileceğinden müvekkilimin sonradan haklı çıkma ihtimali de göz önüne alınarak icra takibinin durdurulmasına karar verilmesini saygıyla talep ederiz.

HUKUKİ NEDENLER

İİK., BK. ilgili yasa maddeleri

DELİLLER

..İcra müdürlüğünün ........ esas sayılı dosyası, Şirkete ve diğer müvekkilimize ait imza sirküleri, imza örnekleri, bilirkişi incelemesi, imzası inkar edilen çek ve her türlü yasal delil.

İSTEM SONUCU

Yukarıda belirtilen nedenlerle imzaya itirazımızın kabulü ile icra takibinin durdurulmasına, yargılama giderleri ve vekalet ücretinin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini talep ederiz. Saygılarımızla. ../../....

 

BORÇLU VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER

(2004 s. İİK. m. 170)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları