Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

............... ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                      ........................

DAVACI 

 

VEKİLİ

 

DAVALI

....... NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ

KONU

İsim Değiştirilmesi Talebidir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilim ......., ....... İli, .......İlçesi, ....... Mahallesi, ....... Cilt No, ....... Sayfa No ve ....... Kütük Sıra Noda nüfusa kayıtlıdır. Müvekkilimin doğum tarihi ....... dir.

 

2-Müvekkilime dedesi tarafından ....... adı verilmiş, ancak nüfus müdürlüğünde kimlik çıkartılırken yanlışlıkla ....... olarak kaydedilmiştir.

 

3-Müvekkilim, çevresinde ....... ismi ile anılmaktadır. Arkadaşları, nişanlısı herkes bu ismi bilmektedir. Gerçek hayatta kullandığı ismin kimliğinde farklı olması müvekkilimi zor durumda bırakmaktadır. Zaten yanlışlıkla yazıldığı açıkça belli olan .............. isminin nüfusta ......... olarak değiştirilmesine karar verilmesini talep ediyoruz.

YASAL NEDENLER

Medeni Kanun, Nüfus Hizmetleri Kanunu ve ilgili Mevzuat

KANITLAR

Nüfus Kaydı, Tanık Beyanları ve her türlü yasal ve takdiri delil.

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan nedenler ile, müvekkilimin nüfus kaydına yanlışlıkla ....... olarak geçirilen isminin olarak değiştirilmesine karar verilmesini talep ediyoruz. Saygılarımızla. ../../....

 

DAVACI VEKİLİ

 

(4721 s. MK. m. 27) (5490 s. Nüfus Hizmetleri K. m. 35, 36)

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları