Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

.................... HAKİMLİĞİ'NE

                                      ........................

 

DAVACI

 

 

VEKİLİ

 

 

DAVALI

 

 

KONU

İsmin korunmasına ilişkin olarak tazminat talebidir.

 

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilimiz çevresinde çok tanınan ve sevilen bir esnaftır. Yapısı gereği çevresi ile pek ilgilenmeyen müvekkilimiz ağırkanlı kişiliği ile tanınmaktadır.

 

2-Müvekkilimin ilgisizliğinden rahatsız olan komşusu, ilgi çekmek ve müvekkilimi de kızdırmak amacı ile köpeğine müvekkilimin adını vermiş ve tasmasına da bu ismi yazdırmıştır.

 

3-Davalı, köpeğini mahallenin en kalabalık olduğu saatlerde bahçelerde oturan ve sohbet eden kalabalıklar içerisinde gezdirmekte ve sık sık müvekkilimin adını da kullanarak çağırmaktadır.

 

4-Müvekkilim davalının bu davranışından incinmekte ve aşağılanmış hissetmektedir.

 

5-Bu nedenlerle davalının müvekkilimi inciten bu eylemine son verilmesini, müvekkilimin uğradığı bu onur kırıcı durum nedeni ile davalının dava tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte ....... TL tazminat ödemeye mahkum edilmesini talep ediyoruz.

 

YASAL NEDENLER

Medeni Kanun, Borçlar Kanunu ve ilgili mevzuat.

 

KANITLAR

Tanık, Nüfus Kaydı, Tanık Beyanları ve Her Türlü Kanıt.

 

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan nedenlerle davalının müvekkilimi inciten bu eylemine son verilmesine, müvekkilimin uğradığı bu onur kırıcı durum nedeni ile davalının dava tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte ....... TL tazminat ödemeye mahkum edilmesine, yargılama giderleri ve vekalet ücretinin davalıya yükletilmesine karar verilmesini talep ederiz. Saygılarımızla. ../../....

 

 

DAVACI VEKİLİ

 

 

(4721 s. MK. m. 26) (818 s. BK. m. 41)

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları