Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                                         İştirak Nafakasının Artırılması Davası Dilekçesi 

NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE
(Aile Mahkemesi Sıfatı İle)

DAVACI : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No.
(...’ya velayeten annesi)
Adres
VEKİLİ : AV.AYTAÇ ER                                                                                                                                                         Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

DAVALI : Adı ve Soyadı
Adres
DAVA KONUSU : İştirak nafakasının artırılması
AÇIKLAMALAR :
1- Davacı müvekkile ile davalı Erzincan 2. Asliye Hukuk Mahkemesinin …/… esas, …/… karar sayılı dosyasıyla boşanmışlardır. Boşanma neticesi müşterek çocukları A.R.’nin velayeti mahkemece davacı müvekkileme verilmiştir. Aynı zamanda mah- keme müşterek çocuk için davalı aleyhine aylık 100,00 Yeni Türk Lirası iştirak nafakasına hükmetmiştir.
2- Aradan geçen süre zarfında çocuk büyümüş ve ihtiyaçları artmıştır. Çocuk eğitim çağına gelmiştir. Gelişimi ve eğitimi için bu dönemde verilecek olanaklar karşısında çocuğun geleceği şekillenecektir. Bu nedenle çocuğun menfaati bakımından hükmedilen nafakayla ihtiyaç gösteren eğitime ve gelişime cevap vermek mümkün değildir. Yine günün ekonomik koşulları değişmiş ve paranın alım gücü de düşmüştür. Bununla beraber davalının aylık gelirinde de artış olmuştur.
3- Davalı maaşı dışında, döner sermaye ve nöbet parası da almaktadır. Tüm bu hususlar ve çocuğun menfaati de dikte alındığında iştirak nafakasının artırılması zarureti baş göstermiştir. Açıklanan nedenlerle çocuk için hükmedilen aylık 100,00 Yeni Türk Lirası iştirak nafakasının 200,00 Yeni Türk Lirasına çıkartılması amacıyla mahkemenize müracaat etmek gerekmiştir.
DELİLLER : Nüfus kaydı, mahkeme ilamı, tanık beyanı, davalının tüm gelirlerini gösterir ilmühaber (çalıştığı kurumdan celbiyle) ve diğer yasal deliller.
HUKUKİ NEDENLER : MK. md. 182, HUMK., ve ilgili mevzuat
SONUÇ VE İSTEK : Yukarıda açıklanan nedenlerle, davalının, müşterek çocukları A. R. için ödediği iştirak nafakasının aylık 200,00 Yeni Türk Lirasına çıkartılmasına ve yargılama giderlerinin de davalıya tahmiline karar verilmesi saygıyla arz ve talep olunur. …/…/…

Davacı vekili
Avukat Adı ve Soyadı                                                                                                                                                          AV.AYTAÇ ER
  İmza


EKİ: Vekâletname, Tebligat pulu

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları