Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

................ AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                      ........................

DAVACI

 

VEKİLLERİ

 

DAVALI

 

KONU

Aylık ....... olan  İştirak Nafakasının ....... Arttırımı  ile Aylık ....... ye Çıkartılması Talebidir.

AÇIKLAMALAR

1-Davalı ....... ile müvekkilim ....... Aile Mahkemesinin ....... tarih, ....... E. ve ....... K. Sayılı ilamı ile boşanmışlardır.

 

2-Boşanma sonucunda eşlerin müşterek çocuğu ....... doğumlu .......'un velayeti annesine bırakılmıştır. Müşterek çocuğa bu ilamda nafaka bağlanmamıştır. Ancak ağırlaşan hayat şartları karşısında çocuğun masrafları ve okul giderlerinin artması sonucu müvekkilim müşterek çocuğa nafaka bağlanması için ....... Aile Mahkemesinde ....... E. sayılı dosya ile dava açmıştır.

 

3- ....... Aile Mahkemesinin ....... tarih, ....... E. ve ....... K. Sayılı ilamı ile müşterek çocuk ....... için aylık .......-TL iştirak nafakasına hükmetmiştir.

 

4- ....... yılında hükmedilen aylık .......-TL iştirak nafakası günün ekonomik koşulları ve müşterek çocuğun büyümesi ve ihtiyaçlarının artması sonucu yetersiz kalmıştır. Müşterek çocuk S. A. halen lise ikinci sınıfta okumaktadır.

 

5-Davalının ekonomik durumundaki düzelme, yüksek enflasyon karşısında paranın alım gücündeki düşüş ve müşterek çocuğun ihtiyaçlarındaki artışta göz önünde bulundurularak bu davanın açılması zorunluluğu doğmuştur.

 

6- Bu nedenlerle aylık ....... olan iştirak nafakasının ....... TL artırılarak aylık ....... TL' ye çıkartılmasını talep ediyoruz.

H. NEDENLER

Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu, Medeni Kanun ve ilgili mevzuat hükümleri.

KANITLAR

1) ..... Aile M ../... E. Sayılı Dosyası

2) ..... Aile M ../... E. Sayılı Dosyası

3) Tarafların Mali ve Ekonomik Durum Araştırması

4) Nüfus Kayıtları, Tanık, Yasal ve Takdiri Diğer Deliler

İSTEM SONUCU

Yukarıda belirtilen nedenlerle aylık ....... olan iştirak nafakasının ....... TL artırılarak aylık ....... TL ye çıkartılmasına yargılama giderleri ile vekalet ücretinin davalıya yükletilmesine karar verilmesini talep ederiz. Saygılarımızla. ../../....

 

DAVACI VEKİLİ

 

(4721 s. MK. m. 182, 183)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları