Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                           İtirazın iptali ile takibin devamına karar verilmesi talebi 

 

............. MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                                       .........................

DAVACI

 

VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER                                                                            Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

DAVALILAR

 

D.KONUSU

İtirazın iptali ile takibin devamına karar verilmesi ve temerrüt nedeni ile taşınmazın tahliyesine karar verilmesi ile inkar tazminatına karar verilmesi talebidir.

AÇIKLAMALAR

1-Davalı müvekkilime  ait taşınmazda ....... başlangıç tarihli kira sözleşmesi ile ve ....... aylık kira bedeli ile kiracı olarak oturmaktadırlar.

 

2-Davalı müvekkilime ait kira bedellerini 4 ay süre ile ödememişlerdir. Bu husus kendisine iki ayrı ihtarname ile (.......nin ....... tarih ....... yevmiye ve ../../..... tarih ....... yevmiye nolu ihtarnameleri) bildirilmiş ve kiraların ödenmemesi halinde alacak ve tahliye davaları açılacağı bildirilmiştir. Davalı kiraları yine de ödememiştir.

 

3-Bunun üzerine, amacı yine de kiracıyı tahliye etmek olmayan müvekkilim, iki haklı ihtara dayanarak tahliye davası açmamış ve kiracıya bir şans daha vermek amacı ile .......' nün ....... tarih ve ....... esas numaralı dosyası ile kira alacağına ilişkin icra takibi başlatmıştır. Amacı ödemeleri geciktirmek olan davalı takibe borcu olmadığı gerekçesi ile itiraz etmiştir.

 

4-Müvekkilime borçlu bulunan ve haksız yere takibe itiraz eden davalı borçlunun yapmış olduğu haksız itirazın iptaline ve taşınmazın tahliyesine karar verilmesini talep ediyoruz.

HUKUKİ NEDENLER

İcra ve İflas Kanunu ve ilgili mevzuat.

DELİLLER

.......İcra Müdürlüğünün ../.... E sayılı dosyası, yazılı kira sözleşmesi, her türlü yasal kanıt.

İSTEM SONUCU

Yukarıda belirtilen nedenlerle ve fazlaya ilişkin talep ve dava hakkımız saklı kalmak kaydı ile; davalının haksız olarak yaptığı itirazının iptali ile icra takibinin devamına, taşınmazın temerrüt nedeni ile  tahliyesine,  haksız yere borcunu inkar eden davalı borçlunun inkar nedeni ile %40'dan aşağı olmamak üzere inkar  tazminatı ile cezalandırılmasına, yargılama giderleri ile vekalet ücretinin  karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini talep ederiz.../../....

 

DAVACI VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER

(2004 s. İİK. m. 62, 67, 269, 269B)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları