Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                                 İtirazın iptali ile takibin devamına ve borçlunun icra inkar tazminatı 

 

.............. HAKİMLİĞİ'NE

                                    .........................

......İcra Dairesi Müdürlüğü .../...Esas sayılı dosyası

DAVACI

 

VEKİLİ

 

AV.AYTAÇ ER                                                                            Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

DAVALI

 

D.KONUSU

İtirazın iptali ile takibin devamına ve borçlunun icra inkar tazminatına mahkum edilmesine karar verilmesi talebidir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilim hizmet ilişkisine yönelik olarak davalı borçludan ....... tarihli bir çek almış, çekin karşılığını gününde bankadan alamamıştır.

 

2-Çekin arkasını davalı borçlu ile dostluk ilişkisinde olduğu için yazdırmamıştır. Ancak davalı borçlu daha sonra da bu çeki ödememiştir. Çek ile ilgili 10 günlük süre geçtiğinden kambiyo vasfını yitiren çeki müvekkilimiz 7 örnek ile .......nün ....... E. Sayılı dosyasından işleme koymuştur.

 

3-Davalı takibe çekteki imzanın kendisine ait olmadığı gerekçesi ile itiraz etmiştir. Süresinde yapılan itiraz nedeni ile icra takibi durdurulmuştur.

 

4-İtiraz ile ilgili dilekçeyi ....... tarihinde tebellüğ eden müvekkilim adına süresinde takibe haksız yapılan itirazın iptalini, takibin devamını, borçlunun icra inkar tazminatına mahkum edilmesini talep ediyoruz.

HUKUKİ NEDENLER

İİK. Ve İlgili Mevzuat

DELİLLER

İcra Dosyası, Çek aslı, Bilirkişi incelemesi, her türlü yasal delil.

İSTEM SONUCU

Yukarıda belirtilen nedenlerle borçlunun haksız olan itirazının iptaline, takibin devamına, % 40 icra inkar tazminatı ile yargılama giderleri ve vekalet ücretinin davalıya yükletilmesine, karar verilmesini talep ederiz.

 

DAVACI VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER

(2004 s. İİK. m. 62, 67)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları