Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

........... NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

SAYIN HAKİMLİĞİ'NE

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALI

 

KONU

Kesin hüküm nedeni ile boşanma istemidir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilimiz davalı ile 8 yıllık evlidir. Evlilik Nüfus kaydı ..... İli, ..... İlçesi, ..... Mahallesi, ...... Cilt No, ...... Sayfa No ve ...... Kütük Sıra Noda olup, evliliklerinden 6 yaşında bir kızları bulunmaktadır. Yaklaşık 3 yıl düzgün giden evliliklerinde davalının işsiz kalması ile huzur kalmamıştır.

 

2-Müvekkilimiz 5 yıl önce boşanmak üzere ........ Asliye Hukuk mahkemesinde dava açmıştır. ../.... Esas sayılı dosya ile görülen dava, mahkemenin ../../.... tarihli ve ../..... karar sayılı kararı ile reddedilmiştir. Karar taraflara tebliğ edilerek kesinleşmiştir.

 

3-Ret kararının kesinleşmesinden bu yana MK 166/son maddesinin aradığı 3 yıl geçmiş bulunmaktadır. Bu süre içerisinde de taraflar bir araya gelmemişlerdir. Müvekkilimizin davalıdan boşanmasına karar verilmesini istemekteyiz.

YASAL NEDENLER

Medeni Kanun, Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu ve ilgili mevzuat.

KANITLAR

Dava Dosyası, Tanıklar, Her türlü yasal kanıt.

İSTEM SONUCU

Açıklanan nedenler ile evvelce açılan ve reddedilen boşanma davasının üzerinden MK 166/Son gereği 3 yıl geçmesine rağmen taraflar bir araya gelemediğinden ve evlilik birliğinin devam etmesi de imkansız olduğundan boşanmalarına, yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

DAVACI VEKİLİ

 

(4721 s. MK. m. 166, 170)

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları