Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

............... HAKİMLİĞİ'NE

                                    ........................

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALI

 

DAVA DEĞERİ

 

KONU

Fazlaya ilişkin talep ve dava hakkımız saklı kalmak kaydı ile ....... Alacağın ticari reeskont faizi ile birlikte tahsili istemidir.

AÇIKLAMALAR

1-Davalı, sahibi olduğu ve kullandığı ....... plaka sayılı kamyonla şehir içinde, ............ caddesinde manevra yaparken müvekkilimize ait zücaciye dükkanının vitrininden içeri girmiştir.

 

2-Davalının olayda tamamen kusurlu olduğu açıktır. Cadde esnafı da olayı görmüşlerdir.

 

3-Müvekkilimiz adına ....... Asliye Hukuk Hakimliği' nin ....... Esas sayılı dosyası ile ....... tarihinde yaptırmış olduğumuz tespit ile ilgili olarak bilirkişi raporunu vermiştir.

 

4-Rapora göre;

Müvekkilimizin kırılan vitrininin tamiri için malzeme ve işçilik bedeli için ......., müvekkilimizin kırılan malları ile ilgili olarak ....... maddi hasar meydana geldiği anlaşılmıştır. Ayrıca bu tamirat işinin süreceği 3 gün için müvekkilimizin dükkanı da kapalı kalacaktır. Bunun için de müvekkilimizin ....... maddi zarara uğrayacağı bilirkişi raporunda yer almıştır.

 

5-Müvekkilimizin olay nedeni ile toplam ....... maddi zararı mevcuttur. Müvekkilimizin zararının davalı tarafından karşılanmasını talep ediyoruz.

YASAL NEDENLER

Borçlar Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri.

KANITLAR

...... AHM ../.... D.İş dosyası, bilirkişi incelemesi ve her türlü yasal delil.

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan nedenlerle fazlaya ilişkin talep ve dava haklarımız saklı kalmak üzere, olay gününden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte, davalının, müvekkilimizin kırılan vitrininin tamiri için malzeme ve işçilik bedeli için ......., vitrinde kırılan malları ile ilgili olarak ....... ve dükkanında yapılacak tamirat işinin süreceği 3 gün için kapalı kalacak dükkanın zarar kaybı için ....... olmak üzere toplam ....... yi ödemesine, masraf ve yargılama giderleri ile vekalet ücretinin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini talep ederiz. ../../.....

 

DAVACI VEKİLİ

 

(818 s. BK. m. 41, 42, 43)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları