Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

 

.................. SAYIN BAŞKANLIĞINA

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALI

 

KONU

.......'nın aynen teslimi ya da ödenmiş taksitlerinin geri verilmesi talebimizdir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilimiz davalı tarafından başlatılan “Bugün al 12 ayda öde” kampanyasından Derin Donduruculu Buzdolabı satın almıştır.

 

2-Müvekkilim sözleşme koşullarına uygun olarak ....... peşinatı yatırmış ve Buzdolabını teslim almıştır. Müvekkilimizin buzdolabı geldikten 15 gün sonra, buzdolabının soğutmadığı yolundaki şikayetleri üzerine satıcı davalı müvekkilimizden yenisini vermek üzere eski dolabı derhal aldırmıştır. Tutanakla dolabı satıcıya teslim eden müvekkilimize, yeni dolabı halen teslim edilmemiştir.

 

3-Bu arada müvekkilimiz her biri .......olmak üzere 2 taksit daha ödemiştir. Buzdolabını getirmeyen satıcıyı sözle uyaran müvekkilimiz sonuç alamamıştır. Buzdolabının ya da faizi ile birlikte müvekkilimizin ödediği taksitlerin davalı tarafından müvekkilimize verilmesine karar verilmesini istemekteyiz.

YASAL NEDENLER

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, Borçlar Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri.

KANITLAR

Sözleşme makbuzlar ve sair her türlü delil.

İSTEM SONUCU

Açıklanan nedenlerle müvekkilimizin satın aldığı .......nın müvekkilime aynen teslimine, eğer bu olanaklı değil ise müvekkilimiz tarafından davalı satıcıya peşinat ve taksitler olarak ödenen toplam ....... nin ödeme tarihlerinden bu yana işlemiş yasal faizleri ile birlikte müvekkilimize ödenmesine, yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

DAVACI VEKİLİ

 

(4077 s. TKHK. M. 1, 2, 3, 4) (818 s. BK. m. 96)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları