Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

.................. SAYIN HAKİMLİĞİ'NE

                                    ........................

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALI

 

KONU

Müdahalenin meni ve tazminat talebimizdir.

AÇIKLAMALAR

1-Davalının müvekkilimize ait olan ....... İli, ....... İlçesi, ....... Köyü, ....... Ada, ....... Parsel de tapuya kayıtlı .... m² lik arsasının yanında bitişik bir arsası mevcuttur.

 

2-Arsası üzerine iş makineleri üreten bir fabrika kurmuş olan davalı bu esnada müvekkilimize ait arsanın da yaklaşık 100 m² sine tecavüz etmiştir.

 

3-Müvekkilimiz gerekli ölçümleri yaptırmış ve davalıyı, ....... Noterliğinin ....... tarih ve ....... yevmiye numaralı ihtarnamesi ile uyarmıştır.

 

4-Davalı müvekkilimize cevap dahi vermemiştir. Müvekkilimizin iyi niyetli çabaları da sonuç vermemiştir.

 

5-Davalının müvekkilimizin arsasına haksız tecavüzünün önlenmesini ve arsa ile ilgili ecri misil ödenmesini istemekteyiz.

YASAL NEDENLER

Medeni Kanun, Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu ve sair ilgili mevzuat hükümleri.

KANITLAR

Tapu kaydı, keşif, bilirkişi incelemesi, tanık beyanları

İSTEM SONUCU

Açıklanan nedenler ile, müvekkilimize ait gayrımenkule davalı tarafından yapılan haksız tecavüzün önlenmesine, arsa üzerindeki binanın yıkılmasına, arsasının 100 m² lik kısmını binanın yapıldığı 18 aydır kullanamayan müvekkilimize davalı tarafından, aylık ....... üzerinden kira karşılığı olmak üzere toplam ....... nin dava tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte ödenmesine, yargılama giderlerinin davalı tarafa yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

DAVACI VEKİLİ

 

(4721 s. MK. m. 683)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları