Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

................. HAKİMLİĞİ'NE

                                    ........................

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALI

 

KONU

Müdahalenin meni ve tazminat talebimizdir.

AÇIKLAMALAR

1-Davalının müvekkilime ait olan ....... İli, ....... İlçesi, ....... Köyü, ....... Ada, ....... Parsel de tapuya kayıtlı .... m² lik arsasının yanında bitişik bir arsası mevcuttur.

 

2-Müvekkilimin arsası üzerine iş makineleri üreten bir fabrika kurmuş olan davalı bu esnada müvekkilime ait arsanın da yaklaşık 100 m2 sine tecavüz etmiştir.

 

3-Müvekkilim gerekli ölçümleri yaptırmış ve davalıyı, ....... Noterliğinin ....... tarih ve ....... yevmiye numaralı ihtarnamesi ile uyarmıştır.

 

4-Davalı müvekkilime cevap dahi vermemiştir. Müvekkilimin iyi niyetli çabaları da sonuç vermemiştir.

 

5-Davalının müvekkilimin arsasına haksız tecavüzünün önlenmesini ve arsa ile ilgili ecri misil ödenmesini talep ediyoruz.

YASAL NEDENLER

Medeni Kanun ve sair ilgili mevzuat.

KANITLAR

Tapu kaydı, keşif, bilirkişi incelemesi, tanık beyanları ve her türlü yasal ve takdiri delil.

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan nedenler ile, müvekkilime ait gayrimenkule davalı tarafından yapılan haksız tecavüzün önlenmesine, arsa üzerindeki binanın yıkılmasına, arsasının 100 m² lik kısmını binanın yapıldığı 18 aydır kullanamayan müvekkilime davalı tarafından, aylık ....... üzerinden kira karşılığı olmak üzere toplam ....... nin dava tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte ödenmesine, yargılama giderleri ile vekalet ücretinin davalı tarafa yükletilmesine karar verilmesini talep ederiz. Saygılarımızla. ../../....

 

DAVACI VEKİLİ

 

(4721 s. MK. m. 725, 993, 994, 995)

Yorum Bırakın
Danışan Yorumları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları