Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                   Sanığın çocuğun teslimine ilişkin ilama uymaması nedeniyle cezalandırılması talebi

 

........... İCRA CEZA MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                                  ........................

ŞİKAYETÇİ

 

VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER                                                                                                 Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

SANIK

 

D.KONUSU

Sanığın çocuğun teslimine ilişkin ilama uymaması nedeniyle cezalandırılması talebidir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilim ile davalı ....... tarihinde  ....... Aile Mahkemesinin ....... Esas ve ....... Karar sayılı kararı ile boşanmışlardır.

 

2-Evliliklerinde müşterek çocukları .. yaşındaki ..... davalı anneye verilmiştir. Mahkeme küçük .....' yi babasının her hafta sonu Cumartesi günü sabah saat 11.00 ile 16:30 arasında görmesine karar vermiştir.

 

3-Müvekkilim bu görüşmeyi İcra memurlarını devreye sokmadan anlaşma yolu ile halletmek istemiş, ancak davalı buna yanaşmamıştır. Bunun üzerine ilam müvekkilim tarafından ../../.... tarihinde ...... İcra Müdürlüğünün ../.... E. Sayılı dosyası ile icraya koymuş ve sanığa bu husustaki İcra Emri tebliğ edilerek kesinleşmiştir.

 

4-Sanık ilam hükmüne buna rağmen uymamakta direnmektedir. Müvekkilim 3 hafta sonu memur ile çocuğu almak üzere gitti ise de sanık çocuğu doktora götürdüğü gerekçesi ile kaçırmıştır. İcra dosyasına kendisine ihtar edilmesine rağmen doktor raporu da ibraz etmemiştir.

 

5-Sanığın İİK. Madde 25/a ve 341'e göre suç teşkil eden fiilinin cezalandırılmasını talep ediyoruz.

HUKUKİ NEDENLER

İcra ve İflas Kanunu ve ilgili mevzuat.

DELİLLER

İcra dosyası, tanıklar ve her türlü yasal delili

İSTEM SONUCU

Yukarıda belirtilen nedenler ile sanığın cezalandırılmasına, yargılama giderleri ile vekalet ücretinin sanığa yükletilmesine karar verilmesini talep ederiz. Saygılarımızla. ../../....

 

ŞİKAYETÇİ VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER

(2004 s. İİK. m. 25A, 341)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları