Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                   Senet arkasındaki cirantalar silsilesindeki imzanın müvekkile ait olmadığı itirazı 

 

............ İCRA HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                                  ........................

İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

 

DOSYA NO

 

İMZAYA İTİRAZ EDEN

 

VEKİLİ

 AV.AYTAÇ ER                                                                   Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

KARŞI TARAF

 

D.KONUSU

Senet arkasındaki cirantalar silsilesindeki imzanın müvekkile ait olmadığı itirazı ile öncelikle takibin durdurulması, karşı yanın haksız takip tazminatına mahkum edilmesi takibin iptaline karar verilmesi talebidir.

AÇIKLAMALAR

1-) Müvekkil aleyhine ....... İcra Dairesinin ../.. sayılı takip dosyası ile karşı taraf tarafından icrai takibata geçilmiştir.  Müvekkilime ait  böyle bir borç yoktur.

 

2-) 19.03.2004 vade tarihli borçlusu ........ ve lehtarı müvekkil olan senet arkasındaki cirantalar silsilesindeki imza müvekkile ait değildir. Tamamıyla sahtedir. Tatbiki imza ile karşılaştırılması sonucu bu gerçeklik ortaya çıkacaktır.

 

3-) Bu nedenlerle takibin durdurulmasını, karşı yanın haksız takip tazminatına mahkum edilmesini ve takibin iptalini talep ediyoruz.

HUKUKİ NEDENLER

İcra ve İflas Kanunu, TTK., BK. ve ilgili mevzuat.

DELİLLER

...... İcra Dairesinin ....../...... sayılı takip dosyası, senet, bilirkişi incelemesi ve ikamesi mümkün sair delil.

İSTEM SONUCU

Yukarıda belirtilen nedenlerle takibin durdurulmasını, karşı yanın haksız takip tazminatına mahkum edilmesini ve takibin iptaline karar verilmesini, yargılama giderleri ile vekalet ücretinin karşı yana yükletilmesine karar verilmesini saygılarımızla talep ederiz. ../../....

 

DAVACI VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER

(2004 s. İİK. m. 170)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları