Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

................... İŞ MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                                    ........................

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALILAR

1-)

2-) SSK Genel Müdürlüğü / Ankara

KONU

../../.... ile ../../.... tarihleri arasındaki çalışmalarının sigortalı hizmet olarak tesbiti ile kurum kayıtlarının düzeltilmesi talebidir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkil davacı, ....... tarihinde davalı .......'e ait işyerinde çalışmaya başlamış, işten ayrıldığı ....... tarihine kadar kesintisiz çalışmıştır.

 

2-Ancak müvekkilin çalışması işe giriş bildirgesi ile kuruma bildirilmiş ise de primleri ödenmediğinden diğer davalı kurum çalışmaları sigortalı hizmet kabul etmemektedir.

 

3-Müvekkilimin çalışması, sigortalı çalışanların tanıklığı, değişik dönemlerde çekilen fotoğraflar vs. yasal delillerle kanıtlanacaktır. Ayrıca dava 506 sayılı kanunun 79.maddesine göre kurum denetim görevini yerine getirmediğinden hak düşümü süresine bağlı değildir.

 

4- Müvekkilimin ../../.... ile ../../.... tarihleri arasındaki çalışmalarının sigortalı hizmet olarak tespiti ile kurum kayıtlarının düzeltilmesini talep ediyoruz.

HUKUKİ NEDENLER

Sosyal Sigortalar Kanunu, İş Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri.

DELİLLER

SSK şahsi sicil dosyası, işyeri sicil dosyası, tanık,fotoğraf ve sair yasal kanıtlar.

İSTEM SONUCU

Yukarıda belirtilen nedenlerle, davacının ....... ile ....... tarihleri arasındaki çalışmasının sigortalı çalışma olduğunun tespitine, kurum kayıtlarının düzeltilmesine, yargılama giderleri ile vekalet ücretinin davalılara yükletilmesine karar verilmesini talep ederiz. Saygılarımızla. ../../....

 

DAVACI VEKİLİ

 

(506 s. SSK. m. 6, 8, 9, 10, 79)

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları