Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

............... SAYIN HAKİMLİĞİ'NE

                                     ............................

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALI

 

KONU

Sözleşmeye Aykırılık Nedeniyle Tahliye

DAVA DEĞERİ

Senelik Kira Bedeli .......

AÇIKLAMALAR

1-Davalı, Müvekkilimize ait olan ....... adresindeki bürolarda ....... başlangıç tarihli yazılı kira sözleşmesi ile ve her büro için ....... ödeyerek kiracı olarak oturmaktadır.

 

2-Davalı, mukavelede yazılı olarak belirtilmiş olmasına rağmen müvekkilimizin büroları arasındaki duvarı yazılı iznini almadan, yıkmıştır. Davalı aslen binada taşıyıcı olarak görev yapan bu duvarı yıkmak ile sadece kira mukavelesine aykırı davranmamış, aynı zamanda deprem riski yüksek olan ilimizde aynı binada oturan diğer sakinlerin malını ve canını da tehlikeye atmıştır.

 

3-Davalıya bu hususu hatırlatan ve büroyu eski hale getirmesini ihtar eden ihtarnameyi ....... Noterliğinin ....... tarih ve ....... yevmiye nosu ile kendisine göndermiş idik. Ancak davalı bu ihtarımıza da aldırış etmemiştir. Büronun ve duvarların durumunu görmek üzere gittiğimizde de kapıyı suratımıza kapatmıştır.

 

4-Sözleşmeye aykırı davranan davalı kiracının kiralanandan tahliyesine karar verilmesini istemekteyiz.

YASAL NEDENLER

Borçlar Kanunu, Gayrimenkul Kiraları Hakkında Kanun ve ilgili mevzuat hükümleri.

KANITLAR

Kira Sözleşmesi, İhtarname, Keşif, Tanık

İSTEM SONUCU

Açıklanan nedenlerle sözleşmeye aykırılık nedeniyle davalının kiralanandan tahliyesine, yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

DAVACI VEKİLİ

 

(818 s. BK. m. 256)

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları