Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

.............. AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                     ............................

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALI

 

KONU

Suç işleme sebebiyle boşanma İstemidir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilim davalı ile 15 yıldan bu yana evlidir. Müşterek evliliklerinden 3 çocukları bulunmaktadır. Evlilik kayıtları .......İli,....... İlçesi, ....... Mahallesi, .......Cilt No,....... Sayfa No ve ....... Kütük Sıra Nodadır.

 

2-Davalı, ....... tarihli bir market soygunu olayına karışmıştır. ....... Asliye Ceza Mahkemesi' nde yapılan yargılama neticesinde davalıya ....... tarih ....... Esas ve ....... Karar numarası ile ....... hapis cezası verilmiş, davalının yaptığı temyiz itirazı sonuç vermemiş ve yerel mahkemenin kararı Yargıtay tarafından onaylanmıştır.

 

3-Davalının işlemiş olduğu bu yüz kızartıcı suç nedeni ile aile perişan olmuştur. Müvekkilimin hiç alışık olmadığı bu durum nedeni ile kimsenin yüzüne bakamaz olmuştur. Bu nedenle müvekkilimin davalı ile birlikte yaşaması kendisinden beklenemez.

 

4-Müvekkilimin davalıdan boşanmasına, çocukların velayetinin kendisine verilmesine karar verilmesini talep ediyoruz.

YASAL NEDENLER

Medeni Kanun ve sair ilgili mevzuat.

KANITLAR

Nüfus kaydı, Ceza Mahkemesi'nden verilen kesinleşme şerhli mahkeme ilamı, tanıklar ve her türlü yasal ve takdiri diğer kanıtlar.

İSTEM SONUCU

Yukarıda açıklanan ve resen dikkate alınacak nedenler ile müvekkilimin suç işleyen davalıdan boşanmasına, çocukların velayetinin davacı anneye verilmesine, yargılama giderleri ile vekalet ücretinin davalıya yükletilmesine, karar verilmesini saygılarımızla talep ederiz.

 

DAVACI VEKİLİ

 

(4721 s. MK. m. 163, 166)

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları