Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

...................... SAYIN HAKİMLİĞİ'NE

                                     ............................

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALI

 

KONU

Taahhüt Nedeniyle Tahliye

DAVA DEĞERİ

Senelik Kira Bedeli .......

AÇIKLAMALAR

1-Davalı Müvekkilimize ait olan ....... adresindeki büroda ....... başlangıç tarihli yazılı kira sözleşmesi ile ....... kira ödeyerek kiracı olarak oturmaktadır.

 

2-Yaklaşık 4 yıldır oturmakta olduğu büroyu, son dönem başından sonra tamamen serbest iradesi ve kendi isteği ile müvekkilimize verdiği bir taahhütname ile ....... tarihinde boşaltacağını kayıtsız ve şartsız olarak kabul etmiştir.

 

3-Yazılı taahhüdüne uymayan davalı kiracıya 6570 Sayılı Yasanın 7/a Maddesi gereğince bu taahhüdü ....... Noterliğinin ....... tarih ve ....... yevmiye sayılı ihtarnamesi ile hatırlatılmış ve aksi takdirde aleyhine açılacak taahhüt nedeni ile tahliye davası ile ilgili her türlü masraf ve vekalet ücretlerini de ödemek zorunda kalacağı bildirilmiştir.

 

4-Davalı ihtar ve uyarılara rağmen, yazılı taahhüdüne uymamıştır. Davalının kiralanandan tahliyesini istemekteyiz.

YASAL NEDENLER

Gayri Menkul Kiraları Hakkında Kanun, Borçlar Kanunu ve sair ilgili mevzuat.

KANITLAR

Kira Sözleşmesi, İhtarname, Taahhütname

İSTEM SONUCU

Açıklanan nedenlerle taahhüt nedeniyle davalının kiralanandan tahliyesine, yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

DAVACI VEKİLİ

 

(6570 s. GMKHK. m. 7) (818 s. BK. m. 248)

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları