Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                    Takibe dayanak yapılan senedin kambiyo senedi vasfı bulunmaması talebi

 

........... İCRA HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

.......İcra Dairesi Müdürlüğü'nün ../...Esas Sayılı Dosyası

DAVACI(BORÇLU)

 

VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER                                                                          Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

DAVALI(ALACAKLI)

 

VEKİLİ

 

D.KONUSU

Takibe dayanak yapılan senedin kambiyo senedi vasfı bulunmaması nedeniyle yapılan kambiyo senetlerine mahsus haciz yolu ile takibin iptaline karar verilmesi talebidir.

AÇIKLAMALAR

1-Alacaklı altında müvekkilimin imzası bulunan ....... vadeli, .......'lık senede dayanarak müvekkilim aleyhine .......nün ....... E. Sayılı Dosyası ile Kambiyo Senetlerine Mahsus Haciz Yolu İle takip talebinde bulunarak müvekkilimize Örnek No 10 Ödeme Emri tebliğ ettirmiştir.

 

2-Takibe dayanak konusu yapılan senet bono niteliğini taşımamaktadır. Çünkü bu senette tanzim tarihi bulunmamaktadır.

 

3-Bu nedenle yapılan takibe İİK. Madde 170/a uyarınca şikayette bulunmak zorunluluğu doğmuştur. Öncelikle takibin durdurulmasına ve daha sonra takibin iptalini talep ediyoruz.

HUKUKİ NEDENLER

İcra ve İflas Kanunu ve ilgili mevzuat.

DELİLLER

İcra Dosyası, Senet Aslı ve her türlü yasal mevzuat.

İSTEM SONUCU

Yukarıda belirtilen nedenlerle takip konusu senedin kambiyo senedi niteliğinde bulunmaması sebebiyle öncelikle takibin durdurulmasına ve daha sonra talebimiz doğrultusunda takibin iptaline, yargılama giderleri ve vekalet ücretinin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini talep ediyoruz. Saygılarımızla. ../../....

 

DAVACI VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER

(2004 s. İİK. m. 170A)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları