Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

............... SAYIN HAKİMLİĞİ'NE

                                     ............................

TANINMA İSTEYEN

 

VEKİLİ

 

KARŞI TARAF

 

KONU

Tanınma İstemidir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilimiz davalı ile ....... tarihinde evlenmiştir. Evliliklerine ait nüfus kayıtları ....... İli, ....... İlçesi, ....... Mahallesi, ....... Cilt, ....... Sayfa ve ....... Sıra Nodadır.

 

2-Müvekkilimiz davalı ile Almanya ....... Hukuk Mahkemesinin ....... tarih ve ....... karar sayılı ilamı ile boşanmıştır. Mahkemenin kararı taraflara tebliğ edilmiş ve kesinleşmiştir.

 

3-Yabancı mahkeme kararının Türkiye'de de geçerli olabilmesi için, mahkemenizce Yabancı mahkeme kararının tanınmasını ve müvekkilimize ait nüfus kaydının bu karar doğrultusunda düzeltilmesini istemekteyiz.

YASAL NEDENLER

Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu, Medeni Kanun, Milletlerarası Özel Hukuk ve Usulü Hakkında Kanun ve sair ilgili yasa maddeleri.

KANITLAR

Mahkeme kararı, nüfus kaydı

İSTEM SONUCU

Arz edilen nedenlerle yukarıda tarih ve sayısı verilen Almanya ....... Hukuk Mahkemesine ait boşanma kararının Türkiye'de de geçerli olabilmesi için, mahkemenizce tanınmasına ve müvekkilimize ait nüfus kaydının bu karar doğrultusunda düzeltilmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

DAVACI VEKİLİ

 

(5718 s. MÖHUK. m. 50, 52, 53, 54, 58, 59)

Yorum Bırakın
Danışan Yorumları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları