Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

................ SAYIN HAKİMLİĞİ'NE

                                     ............................

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALI

 

KONU

Tecavüzün önlenmesi ve müvekkilimizin ....... zararının giderilmesi istemidir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilimiz, ……………… adresinde bulunan ……………’yi işletmektedir. Hemen yanında bulunan ve depremden zarar gören işhanı yaklaşık iki aydır tamirat görmektedir.

 

2-İş hanının tamiri ile ilgili olarak malzeme taşıyan kamyonlar önce müvekkilimin otoparkını sınırlayan telleri yıkmışlardır. Müvekkilimizin başvurusu üzerine iş hanı yönetimi müvekkilimizden özür dilemiş, yıkılan telleri en kısa zamanda onaracaklarını söylemiştir.

 

3-Müvekkilimiz tellerinin onarılmasını beklerken bu kez yüklenicinin adamları müvekkilimize ait otoparkın iş hanına bakan kısmına yüzlerce torba kireç ve çimento torbası yığmışlardır. Müvekkilimiz iş hanını yine uyarmış, bu kez de müvekkilimizi oyalamışlardır.

 

4-Müvekkilimiz, iş hanı tarafından işgal edilen arsaya araç kabul ederek para kazanmaktadır. Davayı açıncaya dek geçen 22 gün bu alana araç alamamakta ve zarar etmektedir. Ayrıca müvekkilimizin telleri de yıkılmış ve kullanılmaz hale gelmiştir. En önemlisi de müvekkilimizin iş yeri adeta işgal edilmiştir.

 

5-Bu nedenler ile müvekkilimizin 22 gün karşılığı olarak işgal edilen iş yeri için fazlaya ilişkin talep ve dava hakkımız saklı kalmak kaydı ile her gün için ........ TL olmak üzere ........TL, yıkılan teller ve onarımı için .........TL olmak üzere toplam ....... TL nin dava tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte davalıdan alınarak müvekkilimize verilmesini ve müvekkilimize ait işyerine yapılan tecavüzün önlenmesini istemekteyiz.

YASAL NEDENLER

Medeni Kanun ve sair hukuki mevzuat.

KANITLAR

İşyeri Ruhsatnamesi, şahit beyanları, keşif ve her tür kanıt.

İSTEM SONUCU

Açıklanan nedenler ile müvekkilimizin 22 gün karşılığı olarak işgal edilen iş yeri için fazlaya ilişkin talep ve dava hakkımız saklı kalmak kaydı ile her gün için ....... TL olmak üzere .........TL, yıkılan teller ve onarımı için .........TL olmak üzere toplam ........ TL nin dava tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte davalıdan alınarak müvekkilimize verilmesine ve müvekkilimize ait işyerine yapılan tecavüzün önlenmesine, yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

DAVACI VEKİLİ

(4721 s. MK. m. 683, 737, 983)

Yorum Bırakın
Danışan Yorumları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları