Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                                       Tedbir Nafakası Artırımı İstemi Dilekçesi 

NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE
(Aile Mahkemesi Sıfatı İle)

DAVACILAR : Kendisine asaleten çocuklarına velayeten
Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No
Adres
VEKİLİ :AV.AYTAÇ ER                                                                                                                                                         Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508


DAVALI : Adı ve Soyadı
Adres
DAVA KONUSU : Tedbir nafakası artırımı
AÇIKLAMALAR :
1- Müvekkil Sevim davalı ile 02.11.1984 tarihinde evlenmiş olup, Berna ve Sevil isimli iki müşterek kız çocukları bulunmaktadır. Davalının evlilik birliği içinde mesai arkadaşı bir bayanla gayrı resmi ilişki yaşaması üzerine, taraflar arasında müşterek hayat çekilmez hale gelmiştir. Yaşanan olaylar üzerine davalı tarafından Erzincan 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2004/424 Esas 2004/506 karar sayılı dosyası ile açtığı boşanma davası reddedilmiştir.
2- Erzincan 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2001/569 Esas ve 2002/164 Karar sayılı dosyası ile müvekkillerim lehine tedbir nafakasına hükmedilmiş, yine Erzincan 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2005/194 Esas 2005/412 Karar sayılı dosyası ile müvekkillerimin nafaka artırım talebi kabul edilmiş ve bu kararlar kesinleşmiştir.
3- Yukarıda bahsi geçen karar tarihleri ve günümüz sosyal ve ekonomik koşulları dikkate alındığında, müvekkillerimin eğitim ve günlük yaşam içinde zorunlu ihtiyaçlarının değişmesi nedeniyle nafaka artırım talebinde bulunma zorunluluğu doğmuştur.
4- Müvekkillerimden Berna Erzincan Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği üçüncü sınıf öğrencisi, küçük Sevil ise Atatürk Lisesi üçüncü sınıf öğrencisi olarak eğitimlerine devam etmektedirler. Ayrıca, tüm ekonomik zorluklara rağmen, müşterek çocuk Sevil Erzincan Final Dershanelerinde üniversiteye hazırlık amaçlı dershane eğitimi almaktadır.
5- Davalı Mersin Tarım İl Müdürlüğünde çalışmasına devam etmektedir. Ayrıca, davalı ile aynı kurumda çalışan ve gayrı resmi şekilde ilişkisi bulunan bayanla evlilik hayatı yaşamaktadırlar. Bu ilişkiden bir erkek çocukları bulunmaktadır.
6- Değişen ekonomik ve sosyal koşullar nedeniyle müvekkillerimin yaşadığı sıkıntıların kısmen dahi olsa telafisi için işbu nafaka artırım talebinde bulunma zorunluluğu doğmuştur.
DELİLLER : Mahkeme kararları ve her tür delil.
HUKUKİ SEBEPLER : MK. md. 197 ve sair ilgili mevzuat.
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda kısaca sunulan nedenlerle, davamızın kabulü ile müvekkilim B. Y. için davalının ödediği tedbir nafakasının 150,00 Yeni Türk Lirasından, dava tarihinden itibaren 250,00 Yen Türk Lirasına arttırılmasına, müvekki-lim S. Y. için davalının ödediği 200,00 Yeni Türk Lirası tedbir nafakasının, dava tarihinden itibaren 300,00 Yeni Türk Lirasına arttırılmasına, müvekkilim S. Y. için davalının ödediği 120,00 Yeni Türk Lirası tedbir nafakasının, dava tarihinden itibaren 250,00 Yeni Türk Lirasına arttırılmasına, Yargılama harç ve masrafları ile vekâlet ücretinin davalı üzerinde bırakılmasına karar verilmesini vekâleten arz ve talep ederim. …/…/…

Davacı vekili
Avukat Adı ve Soyadı                                                                                                                                                          AV.AYTAÇ ER
  İmza


Ek: Vekaletname.

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları