Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

................ SAYIN HAKİMLİĞİ'NE

                                     ............................

TEKZİP İSTEYEN

 

VEKİLİ

 

TEKZİBİ İSTENİLEN YAZI

 

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilimiz, bulunduğu kentte tüm kesimlerce sevilen ve sayılan bir iş adamıdır. Politika ile uğraşan, sivil toplum örgütleri ile bağlantıları olan müvekkilimiz, çevresine yardımları ile tanındığı gibi son üç yıldır da en çok vergi verenler arasında en üst sıralarda yer almıştır.

 

2-............. İlinde yayınlanmakta olan ..... isimli gazetenin ../../.... tarihli sayısında ve 4. sayfanın sol üstünde hafta içi her gün yayınlanan, ...... .......' in hazırladığı “.....” köşesinde müvekkilim ile ilgili olduğu isminin de anılmasından açıkça belli olarak “Bu değirmenin suyu nereden geliyor, ........... ne çabuk ................marka arabalara binmeye başladı” şeklinde yazılara yer verilmiştir.

 

3-Aslen aileden kalma mülkleri ve gelirleri de bulunan, ancak kendi kurduğu şirketler ile ............. gibi bir ilin vergi rekortmenleri arasına adını yazdıran müvekkilimiz hakkında yazılan bu yazı, müvekkilimizin maddi varlığına yönelik olduğu gibi, manevi şahsiyetini ve itibarını da zedelemiştir.

 

4-Bu yazı, tüm gelirleri ve harcamaları belgeli olan, onurlu ve ülkesini seven bir insan olan müvekkilimizin, çok iyi tanındığı şehirde asılsız dedikodulara hedef olmasına neden olmuştur.

 

5-Kentin seçkin ailelerinden birisinin kızı ile nişanlı olan müvekkilimizin, bu yazı nedeni ile nişanı da bozulmuştur.

 

6-İlişikte sunduğumuz tekzip yazısının aynı sayfa ve sütunlarda yayınlanmasını istiyoruz. 

 

7-Ayrıca, ilgililer hakkında hukuk ve ceza davaları açacağız.

İSTEM SONUCU

Ekte sunduğumuz tekzip yazısının, gazetenin ilk çıkacak sayısında aynı sayfa, aynı sütunda ve aynı büyüklükteki puntolarla yayımlanması için karar verilmesini talep ederim.

 

TEKZİP İSTEYEN VEKİLİ

 

(2709 s. Anayasa. m. 12, 17, 28) (5187 s. Basın K. m. 1, 3) (818 s. BK. m. 49) (4721 s. MK. m. 25)

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları