Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

................ SAYIN HAKİMLİĞİ'NE

                                     ............................

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALI

 

KONU

Temerrüt Nedeniyle Tahliye

DAVA DEĞERİ

Senelik Kira Bedeli .......

AÇIKLAMALAR

1-Davalı Müvekkilimize ait olan ....... adresindeki villada ....... başlangıç tarihli yazılı kira sözleşmesi ile ....... kira karşılığında oturmaktadır.

 

2-Villaya ait kira bedellerini 2001 yılı başından bu yana ödememiştir.

 

3-Birikmiş kira borçları nedeni ile davalıya ....... Noterliğinin ....... tarih ve ....... yevmiye numaralı ihtarnamesi gönderilmiştir. İhtarnamede BK 260 gereği borcun 30 gün içinde ödenmemesi halinde tahliye ve alacak davaları açılacağı kendisine ihtar edilmiştir.

 

4-Davalı buna rağmen birikmiş borçlarını ödememiştir. Bu nedenle, davalının kiralanandan tahliyesine karar verilmesini istemekteyiz.

YASAL NEDENLER

Borçlar Kanunu, Gayrimenkul Kiraları Hakkında Kanun ve İlgili Mevzuat

KANITLAR

Kira Sözleşmesi, İhtarname ve her türlü delil.

İSTEM SONUCU

Açıklanan nedenlerle temerrüt nedeniyle davalının kiralanandan tahliyesine, ihtarnamede belirtilen ....... kira bedeli tutarı ile bu güne kadar ödenmeyen ....... aylarına ait kira bedeli tutarı olan ....... nin, ....... ihtar giderinin, dava tarihinden itibaren yasal faizi ile birlikte tahsiline, yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

DAVACI VEKİLİ

 

(818 s. BK. 248, 260, 262) (6570 s. GMKHK. m. 7)

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları