Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                         Üçüncü şahıslardaki hak ve alacaklarının ihtiyaten haczi talebi

 

............ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                                  ........................

ALACAKLI

 

VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER                                                                  Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

BORÇLU

 

D.KONUSU

Alacağımız ..............TL karşılığında borçlunun taşınır ve taşınmaz malları ile üçüncü şahıslardaki hak ve alacaklarının ihtiyaten haczine karar verilmesi dileğidir.

AÇIKLAMALAR

  1.Borçlu .....  Asliye Hukuk Mahkemesinin ........ tarih ve ../.. Esas, ../... Karar sayılı ilamıyla müvekkilime (...........-TL Asıl Alacak, ...........-TL İlam Vekalet Ücreti, ...........-TL Faiz, ...........-TL Bakiye Harç, ..........-TL Yargılama gideri olmak üzere toplam ..........-TL ödemeye mahkum edilmiştir.

 

 3.Borçlu bu tarihe kadar herhangi bir ödemede bulunmamıştır. Yaptığımız araştırmada borçlunun mali durumunun giderek bozulduğu borçlarını ödeyemediği ve adres değiştirerek mallarını kaçırma işlemlerine başladığını tespit etmiş bulunuyoruz.

 

4.Alacağımızın tehlikede olduğu kat-i dir. İ.İ.K nun 257. Maddesinin aradığı tüm şartlar olayda gerçekleşmiştir. Bu nedenle ihtiyati haciz kararı verilmesini talep ediyoruz.

HUKUKİ NEDENLER

 

DELİLLER

............Asliye Hukuk Mahkemesinin ....... tarih, ../... E, ../... K, sayılı ilamı ve  sair her türlü yasal delil

İSTEM SONUCU

Yukarıda belirtilen nedenlerle karşı tarafa tebligat ve duruşma yapılmaksızın alacağımız toplamı ............-TL karşılığında borçlunun taşınır ve taşınmaz malları ile üçüncü şahıslardaki hak ve alacaklarının teminatsız olarak ihtiyaten haczine, yargılama giderleri ve ücreti vekaletin borçluya  yükletilmesine karar verilmesini arz ve talep ederiz. Saygılarımızla. ../../....

 

 

DAVACI VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER 

(2004 s. İİK. m. 257, 258)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları