Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                         Usulsüz Tebligatı Öğrenme Tarihinin Tebliğ Tarihi Olarak Düzeltilmesi Talebi

 

........... İCRA HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ'NE

                                             .............

.....İcra Dairesi Müdürlüğü'nün ../...Esas sayılı dosyası

DAVACI

 

VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER                                                                           Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508" 

DAVALI

 

VEKİLİ

 

D.KONUSU

Usulsüz Tebligatı Öğrenme Tarihinin Tebliğ Tarihi Olarak Düzeltilmesi Talebidir.

AÇIKLAMALAR

1-Müvekkilim aleyhine .......nün ....... E. Sayılı dosyasından Örnek No 7 Ödeme Emrini, müvekkilim ../../.... tarihinde öğrenmiştir.

 

2-Yapılan tebligat yasaya aykırıdır. Tebligat müvekkilimin eski çalıştığı işyerine yapılmıştır. Oysa müvekkilim, o iş yerinden ../../..... tarihinde ayrılmıştır. Postacı iki yıl boyunca müvekkilime ait tebligatları bu adrese getirmiştir. Öğlen tatilinde geçici olarak sekreterlik yapan ve tebligat parçasına imza atıp atmamak konusunda tereddüt eden stajyere de, imza atmasını öğütlemiş, stajyer de evrakı imzalayarak almıştır.

 

3-Müvekkilim eski işyerine uğradığında tebligatı tesadüfen görmüştür.

 

4-Bu nedenle ödeme emri tebligatı usulsüz olduğundan ve takibi müvekkilim ../../.... tarihinde öğrendiğinden, Tebligat Kanunu 32 Maddesi gereğince ../../.... tarihinin tebligat tarihi olarak düzeltilmesine karar verilmesini talep ediyoruz.

HUKUKİ NEDENLER

Tebligat Kanunu, HUMK., İİK ve ilgili mevzuat

DELİLLER

....... İcra Müd. ../.... E. Sayılı Dosyası, tanık ve her türlü yasal delil.

İSTEM SONUCU

Yukarıda belirtilen nedenlerle ödeme emri tebligatı usulsüz olduğundan ve takibi müvekkilimiz ../../.... tarihinde öğrendiğinden, Tebligat Kanunu 32 Maddesi gereğince ../../.... tarihinin tebligat tarihi olarak düzeltilmesine karar verilmesini talep ederiz. Saygılarımızla. ../../....

 

DAVACI VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER  

(7201 s. Tebligat K. m. 32)

 

Yorum Bırakın
Danışan Yorumları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları