Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

              Yargılama giderleri ve vekalet ücretinin de davalılara tahmiline karar verilmesi talebi 

 

.......... HAKİMLİĞİ'NE

                                            .........................

DAVACI

 

VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER                                                                      Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508

DAVALILAR

 

HARCA TABİ MİKTAR

 

D.KONUSU

Davalıların (borçlunun) borca vaki itirazı'nın iptali'ne icranın devamı ile yargılama giderleri ve vekalet ücretinin de davalılara tahmiline karar verilmesi talebimizdir.

AÇIKLAMALAR

1-Davalı .................. .................................'nin sahibi ve ..................... .............'ın sürücü bulunduğu .... ... .... plakalı vasıtanın kusurlu olarak .... .... ..... plakalı vasıtaya çarpması sonucu sigortalımıza  .............................-TL hasar tazminatı ödenmiştir.

 

2-Hasarın ödenmesi ile mukavele şartlarına ve Ticaret Kanunun 1361. maddesi hükmüne göre şirketimiz sigortalısının yerine kaim olmuş ve sigortalının zarara sebebiyet verenler aleyhine mevcut her türlü hakları şirketimize intikal etmiştir.

 

3-Davalılar  .......nün ....... E.sayılı dosyasına suıniyetle itiraz ettiğinden icra takibi de itiraz sebebiyle durduğundan işbu dava açılmıştır.

HUKUKİ NEDENLER

H.U.M.K., B.K., T.T.K., Trafik Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri,

DELİLLER

Poliçe,Trafik Kaza Raporu,Ekspertiz  Raporu , İbraname , Bilirkişi Tetkikatı,.......nün .......E.sayılı icra dosyası ve her türlü kanuni delil.

İSTEM SONUCU

Davalıların (Borçlunun) borca vaki itirazının iptaline icranın devamına ,yargılama giderleri ve vekalet ücretinin de davalılara yükletilmesine karar verilmesini talep ediyoruz.

 

DAVACI VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER 

(2004 s. İİK. m. 62, 67) (6762 s. TTK. m. 1301, 1361)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları