Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                                  Yedieminlik Görevini Suistimal şikayeti talebi 

 

............... CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NA

ŞİKAYETÇİ

 

VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER                                                                              Reşatbey mh.Türkkuşu cad.Günep panorama iş Merk.B Blok Kat:8 no:801 Seyhan/ADANA Tlf: 322 458 4432 – 0532 113 1508 

SANIK

 

SUÇ

Yedieminlik Görevini Suistimal

SUÇ TARİHİ

 

İCRA DOSYASI

 

AÇIKLAMALAR

1- Müvekkilim yukarıda belirtilen icra dosyası ile sanık hakkında icra takibi başlatmış olup takip kesinleştikten sonra borcun ödenmemesi üzerine ....... tarihinde hacze gidilmiş ve haczedilen bir adet televizyon ve müzik seti borçlu sanığa yediemin olarak teslim edilmiştir.

 

2- Borçlu sanığın hacizden sonrada icra dosyasına ödeme yapmaması üzerine haczedilen malların muhafaza altına alınması için borçlunun adresine gidilmişse de kendisine yediemin olarak teslim edilen malların adresten kaçırıldığı tespit edilmiş ve haciz zaptına bu durum görevli memur tarafından yazılmıştır.

 

3- Bu nedenle sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz.

HUKUKİ NEDENLER

İcra ve İflas Kanunu, Türk Ticaret Kanunu ve ilgili mevzuat.

DELİLLER

İcra dosyası ve her türlü yasal delil.

İSTEM SONUCU

Yukarıda belirtilen ve resen dikkate alınacak nedenlerle sanığın eylemine uyan TCK. 276 maddesi uyarınca cezalandırılması için gerekli soruşturmanın yapılarak sanık hakkında kamu davası açılmasına karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz. ../../....

 

ŞİKAYETÇİ VEKİLİ

AV.AYTAÇ ER 

(5237 s. TCK. m. 289)

 

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları