Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

 

................. SAYIN HAKİMLİĞİ'NE

                                     ............................

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALI

 

KONU

Yeniden İnşaat Nedeniyle Tahliye

DAVA DEĞERİ

Senelik Kira Bedeli ....

AÇIKLAMALAR

1-Davalı müvekkilimizin kiracısıdır. Müvekkilimize ait bulunan ....... adresindeki iki katlı ahşap evde ....... başlangıç tarihli yazılı kira sözleşmesi ile ve aylık ....... kira ödeyerek oturmaktadır.

 

2-Müvekkilimiz söz konusu binayı yıktırarak yerine yeni inşaat yapacaktır. Yapılacak bina ile ilgili olarak proje çalışmaları tamamlanmış, gerekli başvurular yapılmış ve inşaat ruhsatı da alınmıştır.

 

3-Bu durum 6570 Sayılı Yasanın 7/ç Maddesi gereğince kiracıya ....... Noterliğinin ....... tarih ve ....... yevmiye numaralı ihtarnamesi ile bildirilmiştir. Davalı kiracı buna rağmen taşınmazı tahliye etmemiştir. Bu nedenle taşınmazın tahliyesini talep etmekteyiz.

YASAL NEDENLER

Borçlar Kanunu, Gayrimenkul Kiraları Hakkında Kanun ve ilgili mevzuat.

KANITLAR

Kira Sözleşmesi, İhtarname, Proje, İnşaat Ruhsatı ve sair her türlü delil.

İSTEM SONUCU

Açıklanan nedenlerle yeniden inşaat nedeniyle davalının kiralanandan tahliyesine , yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

DAVACI VEKİLİ

 

(6570 s. GMKHK. m. 7) (818 s. BK. m. 248)

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları