Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

                                              Yetki İtirazına Cevap Dilekçesi 

Dosya Esas: .../...
Duruşma Günü: .../.../...
ANKARA 1. AİLE MAHKEMESİNE
YETKİ İTİRAZINDA CEVAP
VEREN DAVACI : Adı ve Soyadı
Adres
DAVALI : Adı ve Soyadı
Adres
TALEP KONUSU : Yetki itirazına cevap
TEBELLÜĞ TARİHİ : …/…/…
AÇIKLAMALAR :
1- Eşimle aramızdaki anlaşmazlık neticesinde Erzincan’da bulunan evimizi terk ederek Ankara’da bulunan ailemin yanına yerleştim. Bu evlilik kesin olarak bitti. Artık eşime dönmeyeceğim. Bundan sonra Ankara’da bulunan ailemin yanında yaşayacağım.
2- Türk Medeni Kanununun 168. maddesinde belirtilen boşanma davasının davacının ikametgâhı mahkemesinde açılabileceği hükmünden hareket ederek davayı Ankara Aile Mahkemesinde açmış bulunmaktayım. Benim Erzincan’a gitmem ve dava açmak mümkün değildir. Bundan sonra yerim ailemin yanı ikametgâhım da ailemin oturduğu yer olan Ankara ili, Aşağı Ayrancı Meneviş Sokak No: …/… olan evdir. Bundan dolayı davayı Ankara’da açmış bulunmaktayım.
DELİLLER : Her tür delil.
HUKUKİ NEDENLER : HUMK. md. 189 ve İlgili mevzuat.
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklanan nedenlerle, davayı kanuna göre yetkili mahkemede açmış bulunduğumdan davalının yetkisizlik itirazının reddine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Cevap veren davacı
Adı ve Soyadı
İmza

 

Yorum Bırakın
Danışan Yorumları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları