Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

................. SAYIN HAKİMLİĞİ'NE

DAVACI

 

VEKİLİ

 

DAVALI

 

KONU

Zina sebebiyle boşanma.

AÇIKLAMALAR

          1-Müvekkilim davalının 22 yıllık eşidir. Müşterek evliliklerinden 6 çocukları bulunmaktadır. Evlilik kayıtları .......İli, ....... İlçesi, ....... Mahallesi, ....... Cilt No, .......Sayfa No ve ....... Kütük Sıra Nodadır.

          2-Davalı pazarcı esnafı olup, zaman zaman şehir dışında olup pazar ve panayırlarda sebze ve meyve satmaktadır. Müvekkilem de yıllardır evde dikiş dikmekte ve davalı eşine ve evin giderlerine katkıda bulunmaktadır.

          3-Müvekkilemiz uzun zamandır eşinin kendisini aldattığı konusunda duyumlar almaktadır. Bir müddettir evine sadece hafta sonları gelen davalı, müvekkilimize işerin yoğun olduğunu ve bu nedenle zaman zaman kamyonda yatmak zorunda olduğunu söylemiştir. Bu durum 6 aydan fazla bir zamanı geçince müvekkilemiz şüphelenmiş ve eşini takip etmiştir. Eşinin, .......... ilçesinde ................. adresinde bulunan bir başka eve düzenli olarak gittiğini gören müvekkilemiz, yaptığı araştırmada eşinin bir başka kadınla birlikte karı koca hayatı yaşadığını öğrenmiştir.

          4-Bu konuda eşi gayet cüretkar davranmış ve kapıdaki zile kendi adını yazdırmış ve eve yine kendi adına ............. abonman numaralı telefonu çektirmiştir. Daha kötüsü müvekkilemiz eşinin bu kadından bir erkek çocuğunun olduğunu da öğrenmiştir. Müvekkilemiz, eşine durumu sorduğunda davalı inkar etmemiş ve kabullenmiştir.

          5-Davalı şu anda müvekkilimiz ve çocukları ile kalmamaktadır. Birlikte yaşadığı diğer kadın ile yukarıdaki adresteki evi kullanmaktadır. Davalının eşini aldattı gerek kendi ifadeleri, gerek tanıklar ve gayrı meşru beraberliğinden olan çocuğu ile sabittir.

          6-Müvekkilimizin davalıdan boşanmasına karar verilmesini istemekteyiz. Ayrıca müvekkilimiz için sonradan yoksulluk nafakasına çevrilmek üzere ....... TL nafaka ile çocuklarının her biri için ....... TL tedbir nafakasına hükmedilmesini istemekteyiz.

YASAL NEDENLER

Medeni Kanunu ve sair hukuki mevzuat.

KANITLAR

Nüfus kayıtları, tanıklar, DNA testleri ve her türlü sağlık raporu, diğer kanıtlar.

İSTEM SONUCU

Açıklanan nedenler ile, tarafların zina sebebiyle boşanmalarına , Müşterek çocukların velayetinin davacıya verilmesine, davacı için aylık .......TL ve her bir çocuk için aylık ....... TL nafakanın davalıdan alınmasına, Yargılama giderlerinin davalı tarafa yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

DAVACI VEKİLİ

(4721 s. MK. m. 161)

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları