Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

Ülkemizde görülen en önemli davalar, genellikle ağır ceza davalarıdır. Ağır ceza davalarının ne kadar süreceği, davaya bakan adana ağır ceza avukatları bilgi ve tecrübelerine, gerekli delillerin toplanıp toplanamamasına, sanıkların bulunup bulunamamasına göre farklı sürelerde sonuçlandırılır. Aynı zamanda ağır ceza davalarında tanıkların ifadelerinin dinlenmesi de en çok zaman alan süreçler arasında yer alır. Ağır ceza davaları yaklaşık olarak 1 ila 3 yıl arasında sürer. Yargıtay süreçleri de dava sürecini uzatan etkenler arasında yer alır. Ağır ceza davalarının süresinin uzayıp kısalmasında avukatın önemi çok büyüktür. Bu davalarda özellikle de en bilgili, en tecrübeli ve en savunma yeteneği gelişmiş avukatların görev alması çok önemlidir.

  Ağır Ceza Davalarının Görüşülmesi

  Davaların en kısa süre içinde sizin lehinize sonuçlanması için en iyi adana avukat ile çalışmanız gerekir. Ceza davalarının hassasiyeti, önemi ve hürriyeti bağlayıcı müeyyidelerinden kurtulmak için çok iyi bir avukatla çalışmanız gerekir. Alanında uzmanlaşmış ağır ceza avukatları sayesinde dava süreçleri önemli ölçüde kısalır. Ceza yargılanması, suçun işlenmesinde failin ceza sorumluluğu var ise ceza türü ve failin kim olduğu gibi konular açıklığa kavuşturulur. Ceza yargılanması ile birlikte temel amaç suç işlenerek bozulan düzenin sosyal barış çerçevesinde yeniden sağlanmasıdır.

  Ağır Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar?

  Ceza davalarında sizi en iyi şekilde temsil edecek ceza avukatı, kanunlara ve yerleşik yargıtay kararlarına uygun hareket etmelidir. Bu davalarda gözden kaçacak ufak bir detay bile büyük hak kayıplarına neden olabilir. Ceza davasının kişinin aleyhine sonuçlanması telafi edilemeyecek hürriyeti bağlayıcı cezalara neden olabilir. Bu nedenle ceza Avukatı seçimi çok önemlidir. İyi bir avukat, sizin haklarınızı kanunlar çerçevesinde çok iyi savunur. Avukatınız, tüm dava süreçleri ile bizzat yakından ilgilenir. Ceza mahkemelerinin verdiği kararlar kesin delil niteliği taşır. Bu nedenle olumlu sonuçlanan ceza davasının ardından tazminat davası da açılır.

  Avukatların Görevleri

  Sulh ceza, asliye ceza ve ağır ceza davalarının süreçlerini yakından takip eden uzman kadromuz, gözaltı, tutukluluk ve karar aşamalarını yakından takip eder. Bir suçun oluşması için gereken tüm detaylar adana avukat tarafından incelenir. Her ceza dosyasının gerektirdiği özen ve emek farklıdır. Avukatlar, dosyaya verdiği emek ve özene göre ücret talep eder.

  Yargılanma Süreci

  Ağır ceza mahkemelerinde 10 yılı aşan hapis cezası gerektiren ağır suçların yargılaması yapılır. Ağır şüphenin bulunduğu davalarda şüphelinin tutuklu ya da adli kontrol ile yargılanması istenebilir. Ağır ceza davalarında yer alan ağır ceza avukatları, davanın en kısa süre içinde sonuçlanmasını sağlar. Ceza davalarının en kısa süre içinde sonuçlandırılması için iyi bir avukat bulmanız gerekir. İşinde tecrübeli ve uzman olan avukatların sayesinde bu davalarda hakkınız en iyi şekilde savunulabilir. Dava sürecinin önemli ölçüde kısalmasında avukatın önemi çok büyüktür.

Yorum Bırakın
Danışan Yorumları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları