Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

Boşanma avukatı, boşanma davası, nafaka, tutukluluk, mal paylaşımı vb. Medeni hukukun bir parçası olan aile hukuku ile ilgili ihtilaflardan kaynaklanmaktadır. Bu boşanma avukatı ücretleri, halkın avukatlarına verilen addır. Boşanma avukatları için bir aile avukatı da kullanılır. İnternette boşanma avukatı adı altında yayınlanan isimler gerçekçi değil. Kanun boşanma avukatı tanımıyor. Boşanma işlemine başlayan avukatların, kendilerini boşanma avukatı olarak çağırma hakları da yoktur.

  Boşanma Avukatı Ücretleri 2019

  Her şeyden önce, avukatların ücretleri, barolar tarafından belirlenen önerilen ücretlere göre belirlenir. Başka bir deyişle, 2019 boşanma avukatı ücreti, ücreti bir baro birliğinden bir öneri şeklinde açıklar. Ancak, avukatların bu fiyata uyması zorunlu değildir. Öte yandan, 2019’da boşanma davası için avukat hizmetleri için önerilen fiyatlar her bir bara bağlı olarak değişebilir. Örneğin, Ankara'daki boşanma avukatı ücretleri ve Antalya'daki boşanma avukatı ücretleri değişebilir. Genel olarak avukatlar, talep ettikleri boşanma davalarında avukatların hizmetlerinin ödenmesini belirler ve bu dava üzerinde çalışacakları zamanı dikkate alarak boşanma avukatı ücretleri belirlenir. Bu nedenle avukat, maaşını, davanın niteliğine ve önerilen fiyat dışında yapacağı iş ve fazla mesai miktarına göre bağımsız olarak belirleyebilir.

  Boşanma Avukatı Arabuluculuk İçin Başvurabilir Mi?

  Boşanma avukatı ayrıca aile hukuku ve mülk paylaşımı ile ilgili bir anlaşmazlığı çözmeye çalışabilir. Bir iddiada bulunmadan önce veya sonra tarafları birleştirebilir, anlaşmazlıkla taraflar arasında bir ilişki kurabilir ve uzlaşmayı çözebilir. Ancak, boşanma avukatları tarafından yapılan bu girişimler, özel hukukun teknik uygulaması olan teknik aracılık olarak kabul edilemez. Boşanma sırasındaki mülkün ayrılması, boşanma davası ile aynı anda veya boşanma davası tamamlandıktan sonra başka bir dava açıldığında ortaya çıkan en önemli yasal ihtilaftır. Mülkiyet bölünmesiyle bağlantılı olarak ortaya çıkan anlaşmazlıklar için, anlaşmazlığın kararlaştırılmasından önce veya sonra anlaşmalı bir şekilde danışılabilir. Taraflar, arabulucu ile boşanma avukatları aracılığıyla mülk payını görüşmek ve boşanma avukatı ücretleri belirlenmek üzere talepte bulunabilirler.

  Boşanma Davasında Avukatın İşlevi Nedir?

  Hakim tüm kanıtların toplandığını görürse ve dava duruşmaya hazırsa, yargıç ilk duruşmada taraflara bir meydan okuma gönderir. İlk duruşma çok önemlidir. İlk duruşmada hakim, tarafların karşılıklı taleplerini içeren hareketleri okur; Bütün bu delillerin ne olduğunu belirler, puanlar taraflarca kararlaştırılır ve itiraz edilir. Bu duruşmaya ön inceleme denir. Bu, boşanma davasına katılmayan bir tarafın haklarının kaybedilmesine neden olabilir. Bu nedenle, ilk duruşmada boşanma avukatı bulunmalı ve savunmalıdır. Hakim, ilk duruşmada gerekli kararları verdikten sonra (ön duruşma), duruşmanın ikinci gününü belirler ve varsa, şahitleri duymaya karar verir. Tanık ailenin bir üyesi olabilir veya akraba olmayabilir. Boşanma davasında şahit sayısı konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Boşanmanın temelini oluşturan gerçeği kanıtlamak önemlidir. Hakim, davanın işittiği tanıklar tarafından uygun bir şekilde ele alındığını düşünürse, tüm tanıkları duymayı reddedebilir.

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları