Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

Hukuki düzen konuları dışında gerçekleşen olaylar sonucunda kişilerin zarar görmesi halinde hukuki dayanaklara göre bu durumların düzeltilmesi kişilerin maddi ya da manevi haklarının korunma altına alınması gerekli olan durumlar arasında yer almaktadır. Kişilerin herhangi zarara uğraması halinde zararın karşılanması haline tazminat adı verilmektedir. Bu durumların tamamını ele alan hukuk dalına tazminat hukuku adı verilmektedir. Tazminat davalarında kişilerin haklarının korunması ve isteğinin yerine getirilmesi konusunda Aytaç Er Hukuk Bürosu Adana hukuk bürosu ​​alanında oldukça başarılı hizmetler vermektedir.

 Tazminat Hukuku Nedir?

 Tazminat hukuku, kişilerin devlet veya tüzel ya da gerçek kişilerin herhangi bir olay sonucunda uğradığı zararın giderilmesi ve karşılanması adına açılan davaları ele alan hukuk dalı tazminat hukuku olmaktadır. Zarara uğrayan konularda taraflar gerçek ya da tüzel kişiler olduğu gibi devlet de olmaktadır. İlgili tarafların zararı karşılaması durumu zorunlu olan konular arasında yer almaktadır. Aytaç Er Hukuk Bürosu, alanında uzman ve deneyimli kadrosu ile Adana hukuk bürosu konusunda başarılı hizmetleri ile yer almaktadır. Tazminat davaları açmak isteyen kişilerin Adana avukatları arasında alanında başarılı ve uzman avukatlar yer almaktadır.

 Tazminat Nedir?

 Tazminat hukuka aykırı bir eylem sonucunda meydana gelen maddi ya da manevi zarara karşılık olarak ödenen bedel tazminat olmaktadır. Adana hukuk bürosu alanında mağduriyeti olan kişilerin tazminat davası açmaları için gerekli danışmanlık hizmeti almaları için gereklidir her konuda yardımcı olunmaktadır. Aytaç Er Adana avukatları ile uzman ve başarılı bir ekibe sahip olmaktadır.

 Tazminat Davası Nasıl Açılır?

 Hak kaybı nedeni ile mağduriyete uğrayan kişilerin haklarını elde etmesi adına tazminat davası açılmaktadır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken konu ise davayı takip edecek avukatın bu konuda başarı elde etmesi ve tecrübeli olması oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Açmak istenilen her türlü tazminat davalarına ilişkin çözüm sunan Adana avukatları ile gerekli tüm hizmetleri sunmaktadır. Tazminat davası açılması için dava dilekçesi açılması gerekmektedir.

 Tazminat Hukuku Kapsamında Yer Alan Konular Nelerdir?

Trafik kazalarından dolayı meydana gelen maddi ya da manevi tazminat davası konuları

Sözleşmelerden kaynaklanan maddi ya da manevi tazminat davası konuları

Haksız fiilden kaynaklanan maddi ve manevi tazminat davası konuları

İş kazasına ilişkin maddi ve manevi tazminat davası konuları

Elektrik çarpması sonucunda meydana gelen maddi ve manevi tazminat davası konuları

Hakaret, iftira ve benzeri konulara ilişkin tazminat davası

Basın yolu ile kişilik haklarına ilişkin yer alan tazminat davası konuları yer almaktadır.

Doktor hatası, yaşlanma ve ölüm konularına ilişkin maddi ve manevi zararların giderilmesi konusuna ilişkin tazminat davaları açılmaktadır.

Boşanma davası konusunda meydana gelen maddi ya da manevi zararların karşılanması adına tazminat davası açılmaktadır.

Maddi ve manevi tazminat davaları borçlar hukukundan kaynaklanan sözleşmenin ihmali sonucuna dayanmaktadır.

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları